Visszavette helyét a felsőházban a Sepsi OSK

Horváth Bálint Ottó 2019. február 17., 19:35

Ibrahima Tandia tizenegyesgóljának köszönhetően a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK megnyerte a Medgyesi Gaz Metan elleni kiszállását a labdarúgó 1. Liga 24. fordulójában.

Egy lépéssel közelebb került a felsőházi rájátszáshoz a háromszéki csapat

Az előző, Dinamo elleni mérkőzéshez képest öt helyen változtatott csapata kezdő felállásán Eugen Neagoe vezetőedző. A téli szünetben igazolt Abud Omar az elejétől, Sebastian Rudol a második félidőben bemutatkozott a Sepsi OSK-nál.

Kiválóan kezdték a vasárnapi mérkőzést a háromszékiek,

akik szöglet után egy jogosan megítélt tizenegyeshez jutottak, ezt pedig Ibrahima Tandia magabiztosan értékesítette.

A szünethez közeledve Florin Ștefan egyéni akciójának végén növelhette volna az előnyt, de hiba csúszott a befejezésbe. Ezután a túloldalon a hazaiak is veszélyeztettek, Chamed távoli lövését Fejér Béla kitornászta.

Térfélcserét követően az egyenlítéssel próbálkozó Gaz Metan irányította a játékot, de a végéig jól zárt a Sepsi OSK védelme, és csak egyedül Mailat került komolyabb helyzetbe.

Két vereség után értékes három pontot szerzett a Sepsi OSK, ezzel feljött az ötödik helyre, és utolérte az Astrát.

Legközelebb a forduló nyitómeccsén lép pályára a Sepsi OSK, pénteken 20 órától hazai pályán a tabellán éppen mögötte álló FC Viitorul lesz az ellenfele.