Legyőzte Brassót az Újpest, megelőzte a Sportklubot

Dobos László 2019. február 13., 21:30

Kétgólos győzelmet aratott szerdán este Brassóban az Újpesti TE csapata a jégkorong Erste Liga középszakaszában, és ezzel feljött a rangsor második helyére, megelőzve a Csíkszeredai Sportklubot.

Két pont az Újpest előnye a Sportklubbal szemben Fotó: Alexandra Sampetru

A házigazda Brassói Corona szerezte meg a vezetést az első harmad középén, de a vendégek megállíthatatlanok voltak a második játékrészben,

a 24. és 28. perc között háromszor is betaláltak a brassói kapuba.

A mérkőzés utolsó felében többet támadott a Brassó, a barcaságiak szakvezetése kapuslehozatallal is próbálkozott, de a szépítés, illetve az egyenlítés nem sikerült.

Pénteken Csíkszeredába látogat az Újpest csapata Fotó: Alexandra Sampetru

Erste Liga, felsőház (1–5. helyek):
Brassói Corona–Újpesti TE 1–3 (1–0, 0–3, 0–0),
gólszerzők: Anders Mikael Lidhammar (13. perc), illetve Andrej Hebar (24.), Ladislav Sikorcin (26.) és Sági Martin (28.).
Kapura lövések: 32–32.
Büntetőpercek: 4–10.
Játékvezetők: Crișan Hunor Flavius és Mihai Paul, illetve Bandi Csaba és Péter Vilmos.

A további program

Csütörtök: Gyergyói HK–Hokiklub Budapest (18.30), Vienna Capitals II–Dunaújvárosi Acélbikák (18.40), Fehérvári Titánok–Schiller-Vasas HC (19.30) és Debreceni EAC–Ferencváros (20).
Péntek: Sportklub–Újpest (18.30).
Szombat: Gyergyói HK–Fehérvári Titánok (18.30), Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest (19.00) és Schiller-Vasas HC–Vienna Capitals II. (19.40).
Vasárnap: Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub (17.00).

A 11 csapatból 8 jut a rájátszásba, a felsőház tagjai automatikus résztvevők, az alsóház hat csapata közül három örülhet. A negyeddöntők párosítása választás útján alakul ki, a középszakasz 1–3. helyezettje választ az 5–8. helyezettek közül.