Galac jutott utolsóként a negyeddöntőbe, Csíkszereda–Déva rangadó lesz

Horváth Bálint Ottó 2019. február 11., 20:47

Lejátszották a teremlabdarúgó Román Kupa utolsó nyolcaddöntős párharcát, a másodosztályú Kézdivásárhelyi SE komolyan megnehezítette a Galaci United dolgát, de végül az élvonalbeli gárda jutott a legjobb nyolc közé. A negyeddöntő rangadóját a Csíkszeredai Imperial Wet és a Dévai Autobergamo játsszák.

Méltó ellenfele volt a galaciaknak a kézdivásárhelyi csapat. Archív Fotó: Facebook/United Galati

Meglehetősen sokáig meccsben volt, mégsem sikerült meglepetést okoznia a háromszéki együttesnek a jóval esélyesebb ellenfelével szemben.

A hétfő esti váratlanul szoros összecsapáson a házigazda KSE az első félidőben kétszer is vezetett, és a szünetben is 2–1-es előnyben volt.

Aztán a szünet után már csak a bajnoki ezüstérmes galaciak találtak be, akik gyorsan egyenlítettek, és a folytatásban megfordították az eredményt.

Végül nehezen, de 4–2-re nyert a United, amely a negyeddöntőben élvonalbeli ellenfelével, a Gloria Buzăuval játszik.

A legjobb nyolc között a Dévai Autobergamo és a Csíkszeredai Imperial Wet összecsapása nagy rangadónak ígérkezik.

A másik két párosításban az FK Székelyudvarhely a Dunărea Călărași ellen lép pályára, a másodosztályú csapatok találkozóján pedig a Marosvásárhelyi VSK a Ceahlăul Piatra Neamț otthonában harcolhatja ki a továbbjutást.

A párharcokat február 24-én, vasárnap rendezik, a győztesek bejutnak a négyesdöntőbe.

Teremlabdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:
Kézdivásárhelyi SE–Galaci United 2–4 (2–1),
gólszerzők: Ștefănescu (4., 20.), illetve Araujo (19.), Ignat (21.), Borges (33.), Cireș (40.).