Fölényes győzelemmel ejtette ki élvonalbeli ellenfelét a VSK

Horváth Bálint Ottó 2019. február 10., 19:52

Összejött a bravúr a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgócsapatának, a Román Kupa nyolcaddöntőjében kimagasló játékkal 6–1-re múlta felül az élvonalban szereplő Jászvásári Polit.

Fotó: Haáz Vince

Szezonbeli legnehezebb mérkőzését játszotta Lucian Nicușan együttese vasárnap délután a Ligeti Sportcsarnokban. A másodosztályú bajnokság éllovasa az 1. Ligában hetedik helyezett Jászvásári Polit fogadta.

Egyáltalán nem látszott az osztálykülönbség a két csapat között, sőt az elejétől a házigazda vásárhelyiek irányították a találkozót.

A tapasztalt Szabó Zsolt góljával korán megszerezték a vezetést, majd az első félidő folyamán négygólos előnyt dolgoztak ki. A moldvaiak a szünet előtt szépítettek Valentin Pricop találatával.

Térfélcsere után a vendégek továbbra is tehetetlenek voltak a remekül védekező vásárhelyiekkel szemben, akik magabiztosan tartották előnyüket.

Aztán a vége felé közeledve a VSK újabb két góllal eldöntötte a továbbjutás kérdését, a fiatal Ovidiu Aramă mesterhármast ért el.

Nagyszerű győzelmével a marosvásárhelyi csapat bejutott a kupasorozat negyeddöntőjébe,

ahol nagy esélye van bekerülni a legjobb négy közé, hiszen február 24-én idegenben a másik másodosztályú alakulat, a Ceahlăul Piatra Neamț ellen kell megküzdenie.

A marosvásárhelyiek legközelebb szintén hazai pályán játszanak, szombaton 17 órától a Kézdivásárhelyi SE-t fogadják a 2. Liga 12. fordulójában.

Teremlabdarúgó Román Kupa, nyolcaddöntő:
Marosvásárhelyi VSK–Jászvásári Poli 6–1 (4–1),
gólszerzők: Szabó (3.), Szőcs (9., 13.), Aramă (17., 29., 35.), illetve Pricop (18.)
VSK: Cătinean, Moldovan – Szabó, Țipău, Crișan, Küsmödi, Szőcs, Iszlai, Aramă, Nagy, Dobai, Ludușan, Boroș, Kiss.