Tizenhatot lőttek a Steauának

Dobos László 2019. január 23., 21:29

Gólzáporos mérkőzésen nyert szerdán este Kézdivásárhelyen a Csíkszeredai Sportklub a román felnőtt jégkorong-bajnokság alapszakaszában. A csíkiak 16–3-ra győztek le a Felső-Háromszéken házigazda Bukaresti Steauát.

A csíkiak a Steaua ellen gyakorolták a góllövést Fotó: Gecse Noémi

Nem volt kérdéses a címvédő Sportklub győzelme, a csíki kék-fehérek 60 perc alatt 50 alkalommal lőttek kapura, és ezekből 16 gól született.

Jó hír, hogy a Csíkszeredai Sportklub szakvezetősége újra tudta nevezni az elmúlt hetekben sérülésekkel és betegséggel küszködő játékosait, Antal Zsombort, Papp Szabolcsot és Részegh Tamást.

Fotó: Gábos Albin

Visszatért a csapathoz az U20-as világbajnokságról Eduard Cășăneanu, a kapuban pedig László Arnold kezdett.  csíki együttes pályára lépő játékosai közül – László Arnold kapust kivéve – mindenki neve mellé került pont a kanadai táblázatban, minden mezőnyjátékos adott legalább egy gólpasszt.

Jégkorong, román bajnokság, alapszakasz:

Bukaresti Steaua–Csíkszeredai Sportklub 3–16 (1–5, 1–6, 1–5), gólszerzők: Oleg Zadojenko (15. perc), Mikita Vasziljev (33.) és Antal Alfréd (56.), illetve Mihail Anyiszin (3. és 22. perc), Salló Alpár (10.), Bíró Tamás Áron (15.), Vagyim Krasznoszlobodcev (16.), Konsztantyin Panov (19. és 25.), Rokaly Szilárd (21. és 22.), Nyikita Rejn (26. és 37.), Antal Zsombor (42.), Horváth László (43., 45. és 53.) és Részegh Tamás (54.).
Kapura lövések: 29–50.
Büntetőpercek: 41–10 (ebből a bukaresti Dmitrij Nyimenkónak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Gergely Lehel, Fehér Imre és Péter Vilmos.