Lejátszotta első tesztmeccsét az FK Csíkszereda

Dobos László 2019. január 19., 16:01

Karácsonkőn, a CSM Ceahlăul Piatra Neamț otthonában játszotta le első idei felkészülési mérkőzést az FK Csíkszereda labdarúgó együttese. A moldvai város letakarított műgyepes pályáján megrendezett találkozót a hazaiak nyerték.

A próbajátékon lévők voltak fókuszban Fotó: Pinti Attila

Valentin Suciu és Lucian Nicolau edzők több próbajátékra érkezett labdarúgónak adtak lehetőséget a bemutatkozásra, játszott Szász Tamás (Temesvári ASU Poli), Slobodan Lalic, Nikola Pantovics (mindketten Topolya), Papp Norbert (Marosvásárhelyi SE), Varga Márkusz, Székely Krisztián (mindketten Tasnád), illetve az ifiktől Simó Csongor, és Aszalos Richárd lépett pályára a szintén 3. Ligában szereplő Ceahlăul elleni mérkőzésen.

Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője elmondta, hogy Bajkó Barna, Csűrös Attila, Soufiane Jebari és Magyari Szilárd kisebb sérüléssel küszködik, a komolyabb sérülések elkerülése érdekében egyiket sem küldte pályára.

Próbajátékon vesz részt László Csongor is, aki legutóbb az amerikai 3. Ligában szerepelt.

Labdarúgó barátságos mérkőzés:

CSM Ceahlăul Piatra Neamt–FK Csíkszereda 2–1 (2–0), a vendégcsapat gólszerzője: Hodgyai László.

A székelyföldi együttes színeiben a következők játszottak: I. félidő: Bordás Dániel, Majzik Adrián, Szász Tamás, Slobodan Lalic, Papp Norbert, Mitra Szilárd, Pál Kristóf, Jakab Róbert, Antal Barna, László Csongor, Nagy Zsolt; II. félidő: Somogyi Pál, Berde István, Varga Márkusz, Simó Csongor, Aszalos Richárd, Veress Szilárd, Eder Gonzales, Nicola Pantovic, Györgyi Arthur, Hodgyai László, Székely Krisztián.

Január 28. és február 11. között Törökországban, az Antalya tartományban található Side-ben edzőtáborozik az FK Csíkszereda, ahol több felkészülési mérkőzést fognak játszani.

A bajnokság március első hétvégéjén kezdődik, de azt megelőzően, február végén a Román Kupa negyeddöntőjében érdekelt az FK Csíkszereda, ellenfele a címvédő Craiovai U lesz.