Megnyerte harmadik felkészülési meccsét a Szejke SK

Zátyi Tibor 2019. január 19., 13:41

Harmadik felkészülési találkozóját játszotta a másodosztályos kézilabda-bajnokság folytatására hangoló Székelyudvarhelyi Szejke SK, ellenfele az ifjúsági 1-es bajnokságban szereplő Segesvári Olimpiai Központ volt.

Keményen hangol a bajnokság folytatására a Szejke SK Fotó: Barabás Ákos

A Segesvári Olimpiai Központ csapatában Angelo Tăuțean és Tudor Buguleț is pályára lépett (utóbbi a második félidőben a Szejkében játszott).

Jól kezdett a házigazda Szejke, Kónya szélről, Jére pedig beállóból lőtte a gólokat, míg a vendégek Tăuțean átlövései révén tartották a lépést. A hazai csapat hamar elhúzott,

félidőre már hétgólos előnye volt, a második félidőben ez tovább növekedett.

Sipos Lóránt edző a játékoskeret több fiatal sportolójának lehetőséget adott, így pályára lépett Hadnagy Lóránt, Váradi Csaba, Katona Tamás, Telegdy Attila, valamint az ifjúsági kapus Csutak Zsolt is – áll a Székelyföldi Kézilabda Akadémia honlapján megjelent beszámolóban.

Jövő héten újabb három felkészülési meccs vár a Szejkére:

január 23-án Fogarason játszik Sipos Lóránt együttese, majd másnap ugyanott a szintén a Bölények Ligájában szereplő CSM Focșani lesz az ellenfele.

A felkészülési periódus a Brassói Olimpiai Központ elleni mérkőzéssel zárul, ezt január 26-án, szombaton 12 órától a Bányai János Műszaki Szakközépiskola sporttermében tartják.

Fotó: Barabás Ákos

Csütörtökön a Szejke SK 36–36-os döntetlent játszott a Bölények Ligájában szereplő Kolozsvári Universitatea vendégeként, majd pénteken 42–26-re kikapott a szintén élvonalbeli Tordai Potaissától.

Felkészülési mérkőzés
Székelyudvarhelyi Szejke SK–Segesvári Olimpiai Központ 35–26 (17–10)
Gólszerzők: Jére 9, Komporály, Kónya, Gáspár 5–5, Fekete, Buguleț 2–2, Lázár, Pál, Daninfeld, Palatka, Váradi, Telegdy 1–1. Játszott még: Jobb, Csutak –, Orbán Levente, Lőrinczi, Hadnagy, Katona.
Kiállítások: 4, illetve 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, illetve 4/3.