Legyőzte a Gyergyói HK-t és megnyerte az alapszakaszt a Fradi

Pál Gábor 2019. január 18., 22:07

Pesterzsébeten lépett jégre pénteken este a Gyergyói HK a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. Vendéglátója, a listavezető Ferencváros nagy küzdelemben nyerni tudott, ezzel bebiztosította győzelmét az alapszakaszban.

Fotó: Facebook/FTC Jégkorong

Kiválóan kezdte a találkozót a GYHK, alig másfél perc elteltével Goga Attila megszerezte a vezetést. A 7. percben Rafaj Attila egyenlített. Ekkor egy kis időre megállt a játék, ugyanis a klub felhívására az első hazai gólnál repültek a macik a pályára – plüssállatokat dobtak a szurkolók a jégre, ezeket jótékony célokra használják.

A 10. percben már a hazai csapat vezetett, a kanadai Marcus Perrier talált be Ruczuj hálójába, és az első harmad végéig még egy gólt lőttek a fradis jégkorongozók. Érdekesség, hogy az első két találatnál kihasználta emberelőnyét az FTC, de a harmadiknál épp emberhátrányból volt eredményes.

Szünet után nem sokkal Elekes-Darabont Hunor egyre faragta a piros-fehérek hátrányát, de a 33. percben válaszolt erre a Fradi.

Egy kissé eldurvult a meccs ebben a játékrészben, számos szabálytalanság miatt kellett büntetőpadra küldeni a játékosokat mindkét oldalon, többek közt a GYHK-s Igor Bobcek végleges fegyelmit kapott, így többet nem térhetett vissza a jégre.

4–2-es hazai előnnyel kezdődött el az utolsó harmad, melynek közepén Csergő Hunor ismét faragott a hátrányon, de hiába küzdött a gyergyói csapat, az egyenlítésre már nem futotta.

Sikerével a Fradi biztosan az első helyről kezdi a felsőházi rájátszást, ugyanis megnyerte az alapszakaszt. A gyergyói piros-fehérek még küzdenek a 6. helyért, hogy a legkedvezőbb pozícióból várhassák az alsóházi rájátszást.

Nem jut sok ideje a pihenésre a GYHK-nak, szombaton egy másik fővárosi együttessel találkozik, romániai idő szerint 19.20-kor a Schiller-Vasas fogadja.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, pénteki meccsek:
Ferencváros–Gyergyói HK 4–3 (3–1, 1–1, 0–1),
gólszerzők: Rafaj Attila (7.), Marcus Perrier (10.), William Switzer (16.), Antonio Sarcia (33.), illetve Goga Attila (2.), Elekes-Darabont Hunor (24.), Csergő Hunor (50.).
Büntetőpercek: 10–37 (ebből a gyergyói Igor Bobcek 20+5 perces végleges fegyelmit kapott).
Kapura lövések: 48–19.
Játékvezetők: Ivan Nedeljkovic és Kincses Gergely, illetve Kis-Király Barna és Mizsák Péter.

A többi pénteki meccsen:
Csíkszeredai Sportklub–Hokiklub Budapest 3–2 – hosszabbítás után (0–1, 2–1, 0–0, 1–0)
Brassói Corona–Vienna Capitals II. 8–4 (4–0, 2–1, 2–3)
Újpesti TE–Dunaújvárosi Acélbikák 5–2 (1–0, 2–1, 2–1)