Dobos László 2019. január 18., 21:41

Csak a rendes játékidő utáni ötperces hosszabbításban tudta legyőzni a Csíkszeredai Sportklub a sereghajtó Hokiklub Budapest együttesét pénteken este a jégkorong Erste Ligában.

Fotó: Gábos Albin

Továbbra sem számíthatott teljes keretére a Csíkszeredai Sportklub szakvezetése, sérülések és betegség miatt nem játszott Papp Szabolcs, Antal Zsombor és Részegh Tamás, Eduard Cășăneanu pedig a romániai U20-as válogatottal az észtországi vébén vesz részt.

A vendégeknél öt székelyföldi születésű játékos lépett jégre: Csíki Zoltán, Albert Tibor, Köllő Roland, Petres Tivadar és Szopos Ottó.

Nagyon rosszul kezdődött a csíkiak számára a péntek esti mérkőzés, az első támadásnál, már a nyolcadik másodpercben gólt kaptak, a találat egy volt sportklubos játékos, a szlovák Michal Satek nevéhez fűződik (0–1).

Csak a második harmad elején tudott egyenlíteni a Sportklub, amikor egy kipattanó korongot Fodor lőtt be közelről a budapestiek hálóját mindvégig szenzációsan védő cseh Filip Landsman kapujába (1–1).

A Sportklub támadott többet, de a második játékrész második felében egy ellentámadásból újból megszerezték a vezetést a vendégek (1–2).

Hamar jött a válasz, emberelőnyből Valchar egyenlített (2–2).

Az utolsó harmadban sokkal többet támadott ellenfelénél a hazai gárda, de egyszer sem tudták legyőzni Landsmant. Következett az ötperces rájátszás, a három a három elleni hokiban is a Sportklub uralta a játékot, a győztes találatot egy gyors támadás befejezéseként Becze Tihamér lőtte (3–2).

{P12}

A péntek esti eredmények után eldőlt, hogy a Fradi nyeri meg az alapszakaszt, ugyanis legyőzte a Gyergyói HK-t, így a Sportklub lesz a második.

Vasárnap ismét hazaiként játszik a csíkszeredai gárda, vendége a Vienna Capitals II. lesz. A meccs a szokásos időpontban, 18.30-kor kezdődik.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Hokuklub Budapest 3–2 – hosszabbítás után (0–1, 2–1, 0–0, 1–0),
gólszerzők: Fodor Csanád (22. perc), Radim Valchar (37.) és Becze Tihamér (64.), illetve Michal Satek (1.) és Orbán Attila (34.).
Kapura lövések: 50–27.
Büntetőpercek: 10–10.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Sikó Szilárd Levente, illetve Fehér Imre és Péter Vilmos.