A kupagyőztest kapta az FK Csíkszereda, a bajnoki címvédőt a Sepsi OSK

Pál Gábor 2019. január 17., 11:49

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa negyeddöntőjének párosításait. Az FK Csíkszereda az Universitatea Craiovával, a Sepsiszentgyörgyi Sepi OSK pedig a bajnoki címvédő Kolozsvári CFR-vel csatázik.

Az oltyán csapattal meccsel Csíkszeredában az FK. Archív Fotó: Gecse Noémi

A múlt szezon kupaeredményei alapján a gyengébben rangsorolt csapat ad otthont majd a párharcnak, így az már a csütörtöki sorsolás előtt biztos volt, hogy a csíkiak ismét hazai pályán játszhatnak a következő körbe jutásért.

Mihai Stoichiță, a Román Labdarúgó-szövetség technikai igazgatója a sorsolás előtt kiemelte az FK Csíkszereda nagyszerű teljesítményét, és hogy ez is bizonyítja, bármi lehetséges ebben a sorozatban.

A kolozsvári vasutasokkal csapnak össze a háromszékiek. Archív Fotó: Barabás Ákos

Elsőként a Kolozsvári CFR-t és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t sorsolták össze, harmadikként az FK Csíkszeredát és az Universitatea Craiovát.

A negyeddöntőket február 26–28. között rendezik, a mérkőzések pontos időpontjait később határozzák meg. Egy meccsen dől el a továbbjutás, csak az elődöntőben játszanak oda- és visszavágót.