Megkínlódott a Sportklub a galaciakkal

Dobos László 2019. január 16., 21:44

Csak hosszabbítás után tudta legyőzni a Csíkszeredai Sportklub szerdán este a Galaci CSM együttesét a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. Egy góllal nyertek az agresszív hokit játszó, több honosított játékossal felálló Al-Duna-parti gárda ellen.

A hosszabbítás volt a döntő Fotó: Gábos Albin

Nem volt telt ház szerdán este a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol ebben az idényben először játszott egymás ellen a címvédő Sportklub és a bajnokságban eddig rendes játékidőben veretlen Galaci CSM. A hétfőn késő este még Bécsben jégre lépő csíkiak játékán érződött a fáradtság, ezzel magyarázható gyengébb teljesítményük a védekezésben.

Szoros volt végig az eredmény, a házigazdák 2–0-ra elhúztak, de a vendégek az első szünetig egyenlítettek (2–2). A Sportklub újra vezetett, de 3–3-ra is kiegyenlítettek a vendégek.

Fotó: Gábos Albin

A harmadik játékrészben egy csíki védelmi hibát kihasználva átvette a vezetést a regáti alakulat, de Valchar találatával újra döntetlent mutatott az eredményjelző (4–4).

Következett az ötperces rájátszás, ahol az első nagy helyzetük a galaciaknak volt, lövésük a felső kapuvasról vágódott ki, majd a másik kapunál Becze közelről mesterien a hálóba lőtte a korongot.

Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Galaci CSM 5–4 – hosszabbítás után (2–2, 1–1, 1–1, 1–0).
Gólszerzők: Fodor Csanád (9. és 32. perc), Rokaly Norbert (16.), Radim Valchar (51.) és Becze Tihamér (63.), illetve Albert Zagidullin (19.), Vitalij Kiricsenko (20.), Mihail Ribalko (36.) és Olekszandr Nyeznyamov (46.).
Kapura lövések: 31–39.
Büntetőpercek: 10–44 (ebből a galaci Mihail Ribalkónak és Hildebrand Szabolcsnak 10–10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Sikó Levente, André Attila és Szabó Szabolcs.

A két csapat csütörtökön 18.30-tól újra megmérkőzik. Ezt az összecsapást is a Vákár Lajos Műjégpályán rendezik.