Sportklub–Galac meccsek a Vákár Lajos Műjégpályán

Dobos László 2019. január 16., 09:11

Először csap össze a Csíkszeredai Sportklub és a Galaci CSM ebben a szezonban. A szerdai is csütörtöki meccsek nem ígérkeznek könnyűnek a kék-fehérek számára, ugyanis a Duna-parti együttes légiósaival kemény csapatot alkot.

Az Erste Liga után a román bajnokságban is erős ellenféllel néz szembe a Sportklub. Archív Fotó: Pinti Attila

A galaciak a 2018–2019-es bajnokságban rendes játékidőben még nem kaptak ki. Eddig csak a Brassói Corona tudta legyőzni, tavaly novemberben a hosszabbításban nyertek a Cenk-alattiak a CSM ellen. Ezután viszont két párharcukat is a galaciak nyerték, decemberben hazai pályán 6–3-ra és 4–2-re verték meg a Coronát.

További program: szombaton 18.30-tól Galaci CSM–Bukaresti Sportul Studențesc, vasárnap 11 órától Galac–Sportul, január 21-én, hétfőn 18.30-tól Brassó–Sportklub, január 23-án, szerdán 18.30-tól Steaua–Sportklub (Kézdivásárhelyen).

A csapatok három oda-vissza kört, azaz 36 fordulót játszanak az alapszakaszban, ezt követi a rájátszás. A 36 forduló után az első négy az elődöntőbe jut, ahol három nyert meccsig játszanak. A döntőben négyszer kell nyernie annak, aki bajnok akar lenni, míg a bronzéremhez három siker kell.