Teniszeredménnyel nyert a Sportklub Bécsben

Dobos László 2019. január 14., 20:17

Négygólos győzelmet aratott hétfőn este a Csíkszeredai Sportklub Bécsben, a csíki kék-fehérek 6–2-re nyertek a Vienna Capitals farmcsapatának otthonában a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Hiányos kerettel lépett jégre a csíki csapat, de így sem okozott gondot a bécsiek legyőzése Fotó: Facebook/EV spusu Vienna Capitals

A keretgondokkal küszködő Csíkszeredai Sportklub csak 17 játékossal érkezett meg az osztrák fővárosba, Don MacAdam és Hozó Levente, a székelyföldi együttes edzői a következő csapatot tudták nevezni a bécsi mérkőzésre: kapusok – Gert Joakim Lundström, Onodi Ottó Ákos; első sor – Vjacseszlav Belov, Gecse Hugó, Becze Tihamér, Andrej Taratuhin, Radim Valchar; második sor – Farkas Tamás, Flinta Botond, Fodor Csanád, Konsztantyin Panov, Rokaly Norbert; harmadik sor – Györfy Tihamér, Horváth László, Bíró Tamás, Vagyim Krasznoszlobodcev, Sándor Zoltán.

Álomszerűen alakult csíki szempontból az első harmad, a Sportklub négy gólt lőtt a nyitó játékrészben. Fodor Csanád szerezte meg a vezetést, majd Gecse Hugó emberhátrányban újabb gólt lőtt,

ezt követően pedig Sándor Zoltánnak kétszer sikerült betalálnia a bécsiek kapujába, mind a kétszer Krasznoszlobodcevtől érkezett a passz.

A második harmadra kapust cserélt a Vienna II., de a csíki gólok sorozata folytatódott, Becze kettős emberelőnyből (0–5), majd Horváth szimpla emberelőnyből talált be a hazai kapuba (0–6).

A mérkőzés felénél hat góllal vezettek a csíkiak, de a hazaiaknak a második előtt sikerült belőni a szépítő találatot 1–6, így ötgólos Sportklub-előnyről kezdődhetett az utolsó harmad.

A záró húsz percben már csak egy gól született, ezt a házigazdák lőtték, négygólosra faragva a vereségét.

Román bajnoki meccs vár a Sportklubra, program szerint szerdán este a Galaci CSM-t fogadja a Vákár Lajos Műjégpályán (18.30-kor kezdődik a találkozó). Másnap is összecsap a két gárda, és annak a mérkőzésnek is a csíkiak adnak otthont.

Az Erste Liga alapszakaszában a Sportklubnak még három összecsapása maradt hátra. Pénteken a Hokiklub Budapest, vasárnap pedig a Vienna II. csapatát fogadják a Vákár Lajos Műjégpályán, majd hétfőn este Brassóban, a Corona otthonában lépnek majd jégre. Mindhárom találkozó 18.30 órakor kezdődik.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz:
Vienna Capitals II. csapata–Csíkszeredai Sportklub 2–6 (0–4, 1–2, 1–0),
gólszerzők: Timo Juhani Hiltuni (37. perc) és Saari Santeri (57.), illetve Fodor Csanád (5.), Gecse Hugó (9.), Sándor Zoltán (12. és 16.), Becze Tihamér (28.) és Horváth László (29.).
Kapura lövések: 40–32.
Büntetőpercek: 24–20 (ebből Armin Preisernek, illetve Andrej Taratuhinnak 10-10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Loicht Tamás és Lendl Sebastian, illetve Reisinger Gerhard és Ricken Simon.