Csíkszeredába került a Roseal SK Kupa

Zátyi Tibor 2019. január 14., 12:58

Tizenötödik alkalommal rendezték meg múlt hét végén Székelyudvarhelyen a Roseal SK Kupa elnevezésű teremlabdarúgó-tornát. A városi sportcsarnokban tizenhat csapat harcolt az első helyért.

Fotó: Veres Nándor

A benevezett együtteseket négy csoportba sorolták, ahonnan az első két helyezett jutott tovább az egyenes kiesési szakaszba. A negyeddöntőben szorosan alakultak a mérkőzések, minden csapat megküzdött az elődöntőbe jutásért.

A legjobb négy között sem spóroltak a gólokkal, a Csíkszeredai Imperial Wet II. 4–0-ra verte a címvédő Kacsaszát, míg a Marosvásárhelyi Manchester 5–3-ra győzte le a fiatalokból álló Korond U19 gárdáját.

A harmadik helyet a Kacsasza szerezte meg, míg a fináléban az Imperial Wet II. három góllal bizonyult jobbnak a Manchesternél.

15. Roseal SK Kupa, negyeddöntő: Imperial Wet II.–Betfalva 2–1, Primo Service–Kacsasza 0–2, Korond U19–Roseal SK 2–2, büntetőkkel 5–4, Manchester–The Farm 3–2.
Elődöntő: Imperial Wet II.–Kacsasza 4–0, Korond U19–Manchester 3–5.
A 3. helyért: Kacsasza–Korond U19 4–1.
Döntő: Imperial Wet II.–Manchester 3–0.
A torna végeredménye: 1. Imperial Wet II., 2. Manchester, 3. Kacsasza, 4. Korond U19.

{P17}

Különdíjak: gólkirály Răzvan Ștefan (Manchester), legjobb kapus Bíró Zsolt (Imperial Wet II.), legfiatalabb játékos Máté Márton Róbert (Korond U19, 14 éves), fair play díjas Szentlélek, leghűségesebb szurkoló Mogoșeanu Dávid.