Vereséget szenvedett Újpesten a Sportklub

Dobos László 2019. január 13., 22:19

Egygólos vereséget szenvedett az Újpesti TE otthonában vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub. A listavezető Ferencváros simán nyert Brassóban, így a budapesti zöld-fehérek előnye hét pontra nőtt a két meccsel kevesebbet játszott csíkiakkal szemben.

Fotó: Photo Atish • Forrás: Facebook/Utehoki UTE Jégkorong Szakosztály

Sérülések és megbetegedések miatt csak három sornyi játékossal tudott kiállni a vendég erdélyi együttes Budapesten, az újpesti jégcsarnokban, ahol nem volt telt ház, sok üres hely maradt a lelátókon.

A nézőtéren a lelkes Sportklub-szurkolói csoport is megjelent, mely egy Székelyföld-molinót kihúzva végig biztatta kedvenceit.

Nem hozott látványos játékot az első harmad, mindkét csapat a biztos védekezésre összpontosított. A második játékrész elején megszerezte a vezetést a hazai együttes, és ezt az előnyt a második szünet előtt kettőre növelte (2–0).

Az utolsó játékrész elején Taratuhin révén szépített a Sportklub (2–1), és a folytatásban is a székelyföldi gárda támadott többet, de gólt nem tudott lőni.

Másfél perccel a vége előtt a csíki szakvezetés időt kért, majd Lundström kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de az egyenlítés nem sikerült.

Bécsben lép jégre hétfőn a Sportklub, vendéglátója a Vinna Capitals II. lesz (17.50-kor kezdődik a találkozó).

Brassóban gálázott a Ferencváros

Az éllovas Ferencváros 8–1-re győzött Brassóban, a zöld-fehér együttesben Tóth Adrián mesterhármast és egy gólpasszt jegyzett. A Dunaújváros és a Gyergyói HK is saját közönsége előtt győzött.

Az Acélbikák szoros meccsen múlta felül a Hokiklub Budapestet, a gyergyószentmiklósi együttes pedig a triplázó Csergő Hunor vezényletével simán nyert a DEAC ellen.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, vasárnapi meccs:
Újpesti TE–Csíkszeredai Sportklub 2–1 (0–0, 2–0, 0–1),
gólszerzők: Benk András (22. perc) és Kocsis Ferenc (38.), illetve Andrej Taratuhin (45.).
Kapura lövések: 32–33.
Büntetőpercek: 8–6.
Játékvezetők: Varjú Árpád és Juhász Gábor, illetve Muzsik Norbert és Kis-Király Barna.

Vasárnapi meccsek:
Brassói Corona–Ferencváros 1–8 (1–3, 0–2, 0–3)
Dunaújvárosi Acélbikák–Hokiklub Budapest 3–2 (1–1, 1–1, 1–0)
Gyergyói HK–Debreceni EAC 5–1 (1–1, 2–0, 2–0)

A további műsor

Január 14. (hétfő): Vienna Capitals II.–Sportklub (17.50), Brassói Corona–Gyergyói HK (18.30) és Vasas–Titánok (19.40).
Január 17. (csütörtök): Vasas–Ferencváros (18.40) és Dunaújváros–Titánok (19 óra).
Január 18. (péntek): Sportklub–Hokuklub Budapest (18.30), Brassó–Vienna II. (18.30), Újpest–Dunaújváros (19.00) és Ferencváros–Gyergyói HK (19).
Január 19. (szombat): Vasas–Gyergyói HK (19.20).
Január 20. (vasárnap): Brassó–Hokiklub Budapest (17), Dunaújváros–Debrecen (18), Sportklub–Vienna II. (18.30) és Titánok–Újpest (18.30).
Január 21. (hétfő): Brassó–Sportklub (18.30) és Debrecen–Gyergyói HK (19).

A 40 mérkőzésből álló alapszakaszt követően a középszakaszban dől el a rájátszás részvevőinek kiléte és erősorrendje. Az alapszakasz első öt helyezettje a felsőházban folytatja, a hatodik-tizenegyedikek az alsóházban küzdenek. A középszakaszban mindkét csoport tagjai kétszer mérkőznek meg a többi együttessel. A 11 csapatból 8 jut a rájátszásba, a felsőház tagjai automatikus részvevők, az alsóház hat csapata közül három örülhet. A negyeddöntők párosítása választás útján alakul ki, a középszakasz 1–3. helyezettje választ az 5–8-ak közül.

A középszakasz egy hónapot, február 23-áig tart, a csapatok pluszpontokkal érkeznek a középszakaszra. A felsőházban szereplők 6–3–2–1–0 pontot visznek, a hat alsóházi együttes pedig 6–4–2–1–0–0 pontos elosztásban kezdi a középszakaszt.