Kétpontos vereséggel zárta az alapszakaszt a VSK Csíkszereda

Dobos László 2019. január 12., 21:19

Lejátszotta utolsó alapszakaszbeli mérkőzést a VSK Csíkszereda együttese a férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszában. A csíkiak szombaton este 83–81-es vereséget szenvedtek a CSM Focșani otthonában.

Ezúttal sem bírták a végjátékot idegenben a vendégek. Archív Fotó: Gábos Albin

Eredményesebben játszott a mérkőzés első két negyedében a hazai alakulat, amely három ponttal vezetett a szünetben. Lászlófi Botond edző tanítványai viszont nagyon jól teljesítettek a harmadik negyedben, ezzel megfordították az állást.

Az utolsó tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok, két perccel a vége előtt döntetlent mutatott az eredményjelző. Ezt követően a Focșani sorozatban hat pontot szerzett, és ezt a hátrányt az utolsó másodpercekben már nem tudták ledolgozni a székelyföldiek, így vereséggel zárták az alapszakaszt.

A csíkszeredai együttes a középszakaszban a Kék jelzésű csoportban folytatja a bajnokságot, ellenfelei a Marosvásárhelyi VSK, a Máramarosszigeti VSK, a Zsilvásárhelyi ACS, a CSM Focșani és a Bukaresti Rapid lesznek. A menetrendet egyelőre nem közölték.

Férfi kosárlabda, Nemzeti Liga, C értékcsoport, alapszakasz, 18. forduló:
CSM Focșani–VSK Csíkszereda 83–81 (21–15, 18–21, 24–28, 20–17)
A vendégek pontszerzői: Pierce 25 (1), Simeunovic 19 (2), Magusar 15 (1), Movileanu 9 (1), László B. 8 (1), Olariu 5 (1). Játszott még: Lokodi, Nagy