Magabiztosan nyertek a csíki kosárlabdázók

Dobos László 2019. január 09., 19:29

Tízpontos győzelemmel zárta az alapszakasz hazai mérkőzéseit a VSK Csíkszereda a román felnőtt férfi kosárlabda-bajnokságban. Szerdán este 85:75-re nyertek a Bukaresti Agronomia csapata ellen az Erőss Zsolt Arénában.

Könnyed győzelem hazai környezetben Fotó: Gábos Albin

Csak a mérkőzés első negyedében volt szoros az eredmény, amikor a vendégek egy-két ponttal vezettek, de az első szünetre a székelyföldi csapat 11 pontos előnyre tett szert, és ezt okosan a mérkőzés végéig tartani tudta.

Lászlófi Botond edző a fiataloknak is több lehetőséget adott, a mérkőzés utolsó öt percében csak saját nevelésű, csíkszeredai játékosok voltak a pályán a hazai csapatban.

Fotó: Gábos Albin

Férfi kosárlabda-bajnokság, 17. forduló:

VSK Csíkszereda–Bukaresti Agronomia 85:75 (24:13, 21:25, 25:14, 15:23)
A hazai csapat pontszerzői: Andre Reshaud Pierce 28 pont, Matevz Magusar 13 (ebből 1 hárompontos), Raul Olariu 11, Adrian Movileanu 11 (3), Lokodi Mátyás 7 (1), László Botond 7 (1), Nagy Sándor 5 (1) és László Arnold 3 (1). Játszott még: László Tamás. A vendégek legeredményesebb játékosa Gheorghe Balmuș volt 24 ponttal.

A játéknap további eredményei:

Bukaresti Rapid–Máramarosszigeti VSK 39:78, Bukaresti CN Aurel Vlaicu–Marosvásárhelyi VSK 43:110, Zsilvásárhelyi ACS–CSM Focșani 62:80 és Kolozsvári U–Galaci Phoenix 51:105.
Egy előrehozott mérkőzésen (18. forduló): Máramarosszigeti VSK– Bukaresti CN Aurel Vlaicu 87:66.