Csúcsformában játszott a Sportklub

Dobos László 2019. január 06., 21:41

Az idény egyik legjobb játékával győzte le 4–0-ra vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a Dunaújvárosi Acélbikák együttesét a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Fotó: Gábos Albin

Telt ház előtt csapott össze a két együttes vasárnap este a Vákár Lajos Műjégpályán, és a nézők elégedetten távozhattak, végig jó iramú mérkőzést láthattak, szebbnél szebb gólokkal.

A nézők között volt Mihai Stoichiță, a Román Labdarúgó-szövetség technikai igazgatója is, aki látszólag nagyon élvezte a találkozót.

A Sportklub színeiben először lépett jégre Erste-ligás mérkőzésen két korábbi KHL-játékos: a kazah Vagyim Krasznoszlobodcev és az orosz Mihail Anyiszin.

Jó iramú, sportszerű első harmadot játszottak, amely kitűnően zárult a hazai együttes számára, a 19. percben Rokaly Norbert közelről legyőzte Eduard Zaharcsenkó kapust (1–0).

{P13}

A második játékrész elején a csíkiak két szépségdíjas góllal örvendeztették meg a közönséget, remekbeszabott összjáték végén Krasznoszlobodcev és Taratuhin találataival 3–0-ra elhúztak, és uralták a játékot.

A második harmad közepén bunyót is láthatott a nézősereg, ezért a játékvezetők több kisbüntetést osztottak ki.

A 4–0-s végeredmény a 44. percben alakult ki, amikor Anyiszin a dunaújvárosi kapu mögül remekül tálalt Flinta elé, ő pedig közelről megszerezte csapata negyedik gólját. A Sportklub győzelmében oroszlánrésze volt a shutouttal záró Joakim Lundström kapusnak.

Ez a siker nagyon értékes a csíkszeredai csapat számára, hiszen közelebb férkőzött az éllovas Ferencvároshoz, mely meglepetésre kikapott hazai pályán a Fehérvári Titánok együttesétől.

{P19}

Kedden székely rangadót rendeznek Gyergyószentmiklóson, 18.30-kor a házigazda GYHK a Csíkszeredai Sportklubot fogadja. Hat pontért fog zajlani a küzdelem, ugyanis az eredményt számolják a román bajnokságban és az Erste Ligában is.

Mestermérleg

Don MacAdam, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Mindegyik sorunk jól állt bele a meccsbe, és hatvan percen át következetes játékot mutattunk. Örömteli, hogy védelemben ezúttal is jól zártunk, és kevés lehetőséget hagyunk az ellenfélnek. Ezúttal is jót küzdöttünk. A célunk az, hogy meccsről meccsre jobbak legyünk, és úgy látom, ma is sikerült egy fokot feljebb lépni, ami örömteli. Mondom ezt úgy, hogy ma a megszokotthoz képest, a hiányzók miatt, improvizált sorokkal játszottunk, köztük olyan játékossal, akinek ez volt az első meccse. Jól oldották meg a feladatukat a fiúk, jól védekeztek és nagyon bölcs döntéseket hoztak a korongos játékban”.

{P21}

Corey Bricknell, a Dunaújvárosi Acélbikák vezetőedzője: „A mérkőzés elején megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, ám ezeket nem sikerült értékesíteni. Ezt követően a fegyelmezetlenséget emelném ki a csapat részéről. A büntetőpadról nehéz gólt szerezni. Fejben ment el ez a meccs, és ebben javulnunk kell.”

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz, vasárnapi meccs:
Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 4–0 (1–0, 2–0, 1–0),
gólszerzők: Rokaly Norbert (29. perc), Vagyim Krasznoszlobodcev (22.), Andrej Taratuhin (24.) és Flinta Botond (44.).
Kapura lövések: 41–21.
Büntetőpercek: 6–28 (ebből az újvárosi Azarinak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Gergely Lehel és Csata Attila, illetve André Attila és Fehér Imre.