Kiütötték fővárosi ellenfelüket

Horváth Bálint Ottó 2019. január 05., 20:55

Kiütéses győzelemmel kezdték az évet a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdázói, akik a Nemzeti Liga C értékcsoportjának 16. fordulójában esélyt sem adtak a Bukaresti Rapidnak.

Fotó: Haáz Vince

Ismét eredményes hazai játékot láthatott a Ligeti Sportcsarnok közel ezer fős közönsége, a szombati esti mérkőzésen ugyanis a VSK mind a négy negyedet megnyerte, és szokás szerint átlépte a száz pontos határt.

{P14}

Nagy volt a különbség a két csapat között, a vásárhelyiek egyáltalán nem kímélték a fővárosi vendégüket. A hazaiak megengedhették maguknak, hogy sokat pihentessék az alapembereket, akik közül ezúttal Kilyén Örs, Ernests Kalve és a sérüléséből nemrég visszatért Alin Borșa voltak a legeredményesebbek. A csapatkapitány Sánta Szabolcs viszont alig egy percet töltött a pályán, mivel már a meccs elején lesérült, és nem tudta folytatni a játékot.

Az alapszakaszból még két forduló maradt hátra, a vásárhelyiek a leggyengébb ellenfelekkel találkoznak: előbb szerdán 17 órától egy másik bukaresti csapat, az Aurel Vlaicu vendégei lesznek, majd jövő szombaton a Kolozsvári Universitateát fogadják.