Pazar magyar és román siker a kézi Eb-n

Székelyhon 2018. december 05., 23:59

Nagyszerű győzelmekkel zárta a női kézilabda Európa-bajnokság csoportkörét a magyar és román válogatott: Kovacsicsék a spanyolokkal törölték fel a padlót, Neaguék pedig a címvédő norvégokat oktatták.

Háfra Noémi öt góllal vette ki részét a magyar sikerből Fotó: MTI/Kovács Tamás

Egy vereséget és egy győzelmet követően biztos volt, hogy a magyar női kézilabda-válogatott ott lesz a középdöntőben a franciaországi Európa-bajnokságon. Szerdán este Spanyolország volt az ellenlábas, a párharc kimenete fontos volt, arra a kérdésre adott választ, hogy hány pontot visz Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese a következő körbe.

Nagyon magabiztosan, rengeteg akaraterővel indították a mérkőzést Kovacsicsék. Jól ment a védekezés, elől rendre góllal zárultak a támadások. Elszakítani az első negyedórában egyik gárda sem tudta a másikat. 7–7 után Kiss Éva parádézott a kapuban, közben pedig Háfra és Schatzl zörgette meg a hispánok hálóját.

A pihenőkor ötgólos, 19–14 volt a magyar előny.

A második felvonásban nem sok minden változott, a 45. percben már tíz volt közte (28–18). Felszabadult játékkal,

teljesen megérdemelten húzta be a diadalt a piros-fehér-zöld gárda, így két pontot visz a középdöntőbe.

Női kézilabda Európa-bajnokság, C csoport, 3. forduló:
Magyarország–Spanyolország 32–26 (19–14)
gólszerzők Planéta 8, Schatzl, Háfra 5–5, Lukács 4, Kovacsics, Kovács 3–3, Tóth 2, Mészáros, Pálos-Bognár 1–1.

Elsöprő román diadal

A csoportgyőzelem volt a tét a D kvartett utolsó találkozóján, a Norvégia–Románia összecsapáson. Az első félidő elején fej fej mellett haladtak a csapatok, egymás találataira válaszoltak, hol a román, hol a norvég válogatott vezetett. Potyogtak a gólok, 8–8-as állásnál viszont megtorpant a címvédő, a románok pedig Chiper és Neagu vezetésével elléptek az eredményjelzőn.

A norvégok nem találták az utat Julia Dumanszka kapujába, Románia pedig 18–12-es előnynél mehetett pihenni.

Tökéletes teljesítménnyel jutott középdöntőbe a román válogatott Fotó: Facebook/FRH

A mérkőzésen 11 gólig jutott Neagu vezetésével a második játékrészben is megállíthatatlan volt Románia, a norvégok pedig ötnél közelebb nem tudtak férkőzni.

A hajrára 28–19-es román vezetésnél fordultak a csapatok, és habár Norvégia lőtt zsinórban három gólt, semmi sem veszélyeztette Neaguék sikerét.

A meccs embere a 14 védést bemutatott (44 százalékos teljesítmény) Dumanszka lett.

Románia 31–23-ra győzött, tökéletes mutatóval megnyerte a D csoportot és négy pontot visz magával a 2-es középdöntős csoportba.

D csoport, 3. forduló:
Norvégia–Románia 23–31 (12–18),
gólszerzők Neagu 11, Chiper 5, Geiger, Buceschi 4–4, Pintea 3, Udriștioiu, Laslo, Ardean-Elisei, Dragut 1–1.

6. Norvégia 0 (55–64)

A magyar lányok pénteken már ismét játszanak, este tíz órakor az ezer sebből vérző Norvégia lesz az ellenfél. Vasárnap délután négy órakor Németország következik. Románia legközelebb vasárnap játszik, 19 órától Hollandia lesz az ellenfél, majd jövő kedden Spanyolországgal játszanak.

Szerdán 19 órakor pedig magyar–román csatát rendeznek.