Rangadót nyert a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2018. november 30., 21:41

A listavezető Csíkszeredai Sportklub pénteken este hazai pályán 3–2-re legyőzte a második helyen álló Ferencvárost a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Zsúfolásig megtelt lelátók előtt, kitűnő hangulatban játszott egymás ellen a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán az Erste Liga alapszakaszának két legjobb csapata, a házigazda Sportklub és a Ferencváros. A hazaiaknál hiányzott az egyaránt sérüléssel küszködő Rokaly Szilárd és Gecse Hugó, a vendégeknél pedig az eltiltását letöltő Rafaj Attila.

Az első harmad iramos játékot hozott, de gól nem született, a hazaiaknál Joakim Lundström védett, a vendégeknél pedig Arany Gergely mutatott be remek védéseket.

Az első húsz perc a kihagyott emberelőnyökről is szólt, a Sportklub háromszor, a Ferencvárosiak egyszer kerültek emberelőnybe, de egyik csapat sem tudott gólt lőni.

A második játékrészben egy kimaradt FTC-előnyt követően a Sportklub került emberelőnybe, és ezt egy szép kombináció végén Papp Szabolcs váltotta gólra (1–0). Nem tartott sokat a csíki vezetés, egy ellentámadást góllal fejezett be a Fradi (1–1).

A harmadik játékrész elején egy újabb emberelőnyt sikerült gólra váltania a Sportklubnak.

Nem sokkal később újból kapuba juttatták a korongot a kék-fehérek, de a jelenetet videón visszanézték a játékvezetők, és a gólt érvénytelenítették.

A 47. percben is betalált a Sportklub, ezt a találatot is visszanézték a játékvezetők, ezt azonban szabályosnak találták, a gólszerző Taratuhin volt (3–1).

A harmadik bekapott gól után Fodor Szabolcs, a Ferencváros edzője időt kért, majd az 53. percben a vendégcsapat egy távoli lövésből szépített, a takarásban lévő Lundström nem látta a korongot. Az utolsó másfél percre a Ferencváros kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, de

a csíkiak kivédekezték a hátramaradt másodperceket.

A Sportklub sikerével 6 pontra növelte az előnyét az FTC-vel szemben, jelenleg mindkét együttes hasonlóan áll a vesztett pontok tekintetében.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 3–2 (0–0, 1–1, 2–1),

gólszerzők: Papp Szabolcs (26. perc), Rokaly Norbert (42.) ás Andrej Taratuhin (47.), illetve Nagy Gergő (34.) és Pavuk Attila (53.).
Büntetőpercek: 8–18.
Kapura lövések: 36–39.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Csata Attila, illetve Péter Vilmos és Fehér Imre.

Adománygyűjtés Flóra Beáta segítésére
A Csíkszeredai Sportklub Szurkolók Egyesülete adománygyűjtést szervez. Az akció során összegyűlt pénzösszeggel a közelmúltban súlyos gerincsérülést szenvedett csíkszentmiklósi Flóra Beáta rehabilitációs kezeléseinek költségeihez szeretnének hozzájárulni. Az adománygyűjtő dobozok a Ferencváros elleni mérkőzés alkalmával a szurkolói- és a VIP-bejáratoknál voltak elhelyezve. A hétfői, Brassó elleni találkozón is ott lesznek. Aki segíteni szeretné Beátát küzdelmében a lábra álláshoz, de nincs lehetősége jelen lenni a mérkőzéseken, átutalhatja adományát Flora Gabriellának, a RO11RNCB0152092171880002 bankszámlaszámra, Swift–kód: RNCB RO BU.