Nem volt kérdés, simán nyert a Sportklub

Dobos László 2018. november 19., 23:38

Novemberi harmadik külföldi kiszállásán harmadik győzelmét aratta a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak hétfőn este a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában nyertek.

Sok helyzetet alakított ki a csíki hokicsapat Fotó: Gábos Albin

Az újvárosi meccs elején a Szuperkupa-győztes női vízilabdacsapat tagjait köszöntötték a hokisok. A Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics együttese múlt héten a magyar női vízilabdasport történetében először hódította el az Európai Szuperkupát.

A jégkorongmérkőzés nagyon jól kezdődött a vendég csíkiak szempontjából, 15 perc után Gecse, Fodor és Salló találataival már 3–0-ra vezetett a Sportklub, az Acélbikák szakvezetése ekkor kapust cserélt, Pinczés Bendegúz helyére Garbacz Máté állt be.

A második harmad elején Valchar találatával már 4–0 volt a csíkiak javára, de a házigazdák kihasználták a csíkiak lazább perceit, előbb emberelőnyből szépítettek, majd egy ellentámadásos góllal feljöttek 2–4-re.

Nagyon motivált csíkszeredai csapat korcsolyázott ki a harmadik játékrészre, amikor a székelyföldi együttes gyors és kombinatív játékkal még négy gólt ütött.

A csíkiak hatgólos győzelme a játék képe alapján teljesen megérdemelt.

A házigazdáktól több alapjátékos hiányzott: Sevela kapus hátproblémák miatt nem tudott jégre lépni, Oula Uski és Tóth Gergő sérülések miatt nem tudott játszani, Vladimir Dubek pedig családi okokra hivatkozva maradt távol.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 2–8 (0–3, 2–1, 0–4), gólszerzők: Miika Franssila (27. perc) és Makovics Bence (36.), illetve Fodor Csanád (13., 46. és 49.), Gecse Hugó (2.), Salló Alpár (15.), Radim Valchar (23.), Részegh Tamás (43.) és Alekszej Mihnov (46.).
Büntetőpercek: 8–8.
Kapura lövések: 35–46.
Játékvezetők: Varjú Árpád és Berger Ákos, illetve Kis-Király Barna és Váczi Dávid.