Győzelemmel hangoltak a gyergyóiak a nehezebb feladatokra

Pál Gábor 2018. november 16., 20:58

Hazai pályán tartotta a három pontot a Gyergyói HK a jégkorong Erste Liga alapszakaszának pénteki meccsén. A piros-fehérek két góllal verték meg a Hokiklub Budapestet.

Otthon tartották a pontokat a piros-fehérek. Archív Fotó: Gábos Albin

Vesutkin kezdte el a gólgyártást a hazaiaktól, csak a 18. percben szerezte meg csapata és a meccs első gólját. Sokkal magabiztosabban hokizott a gyergyói gárda, de nehezen találták az utat az ellenfél kapujába.

Az első szünet után egyenlítettek a budapestiek, Berendi Dominik révén 1–1-re alakult az állás. Ez ébresztően hatott a GYHK-ra, gyorsan két góllal válaszoltak, Dimitrij Pestunov és Csergő Hunor szerezték a találatokat.

Emberelőnyös helyzetből faragtak hátrányukból a vendégek, a 33. percben 3–2-t mutatott az eredményjelző, de még az utolsó játékrész előtt visszaállította a kétgólos különbséget a gyergyói csapat.

A záró harmadban a piros-fehérek még két gólt berámoltak, és ezzel nagyjából eldőlt a meccs. A végén felzárkózott a budapesti együttes, de 6–4-ra győzött a vendéglátó.

Két keményebb mérkőzés vár a GYHK-ra, Vitalij Donika és Vaclav Novak tanítványai vasárnap az Újpestet fogadják, hétfőn pedig a Brassói Coronát (a Cenk-alatti gárdával hat pontért zajlik a küzdelem, mivel az eredményt számolják az Erste Ligában és a román bajnokságban is).

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz:
Gyergyói HK–Hokiklub Budapest 6–4 (1–0, 3–2, 2–2),
gólszerzők: Makszim Vesutkin (18.), Dimitrij Pestunov (27.), Csergő Hunor (28.), Péter Zsolt (40.), Pavel Vorobjev (44.), Péter Zsolt (51.), illetve Berendi Dominik (25.), Szécsi Patrik Balázs (33.), Orbán Attila (54.)
Büntetőpercek: 24–14 (ebből tíz perc fegyelmi a hazai Gyenisz Jezsovnak).
Kapura lövések: 43–23.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt, Rédai Botond, illetve Péter Vilmos és Fehér Imre.

szerdai meccsek:
Újpesti TE–Debreceni EAC 6–2 (0–1, 4–1, 2–0)
Fehérvári Titánok–Vienna Capitals II. 4–5 (1–1, 2–3, 1–1)
Schiller-Vasas–Dunaújvárosi Acélbikák 4–5 – hosszabbítás után (1–3, 1–1, 2–0, 0–1)
Hokiklub Budapest–Ferencváros 2–6 (0–2, 2–2, 0–2)