Győzött és élre állt a vásárhelyi női kosárcsapat

Pál Gábor 2018. november 09., 20:20

Hazai pályán nyert a Marosvásárhelyi VSK a női kosárlabda Nemzeti Liga B értékcsoportjának 8. fordulójában. Ellenfele az a CSM Alexandria volt, melyet október végén vendégként is legyőzött.

Fotó: Haáz Vince

A sereghajtó látogatott pénteken délután a Ligeti Sportcsarnokba. Fordulatosan alakult a nyitónegyed: Antonia Radu révén az első kétpontost a hazaiak szerezték, de a vendégek átvették az irányítást, és egészen a 7. percig náluk volt az előny.

Ezután Mészáros Kata és Cristina Badi rázta meg magát, és elhúzott a VSK, de nem tudta megőrizni hatpontos előnyét. A második játékrész is ugyanilyen izgalmasan alakult, félidőben 33–32-re vezetett az Alexandria.

Mészáros volt a hazaiak legjobbja, 16 pontot szerzett Fotó: Haáz Vince

Nagyszünetben „az öltözőben maradtak az alföldiek”, egy 13–0-s sorozattal meglépett a hazai csapat, és innen már nem tudtak visszajönni a vendégek.

Az utolsó negyedben 21 ponttal (58–37) is vezetett a Ionel Brustur által irányított VSK, és végül 59–46-ra nyert.

Sikerükkel a vásárhelyiek átvették a vezetést a ranglista élén, azonban egy meccsel többet játszottak, mint a közvetlen üldözői.

A szövetség honlapján közzétett program szerint legközelebb november 28-án lép pályára a vásárhelyi együttes, a Bukaresti Rapidot fogadja.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, B értékcsoport, 8. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–CSM Alexandria 59–46 (15–13, 17–20, 19–4, 8–9).
a vásárhelyiek pontszerzői: Mészáros Kata 16, Angel Robinson 12, Mihaela Maxim 8 (2x3), Bianca Voica 7, Antonia Radu 6, Cristina Badi 4, Andreea Feises 3, Diana Ignat-Kleeman 2, Alexandra Bobar 1. Játszott még: Giorgiana Plâvițu. Cserék: Fazakas Ingrid és Bokor Beáta.