Gyűjtötték az érmeket az udvarhelyi kis birkózók

Zátyi Tibor 2018. november 08., 13:29

Remekeltek a kis birkózók, többen is a dobogóra állhattak az országos bajnokságon. A jó eredményeknek köszönhetően az összesítéskor a csapat is az élen zárt.

Boldog udvarhelyi küldöttség Fotó: Facebook/Katona László

Onești-en rendezték meg az ifjúsági 3-as és 4-es korosztályú birkózók egyéni országos bajnokságát. A Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub küldöttsége kilenc érmet szerzett a november 1–4. között rendezett versenyen.

Az ifjúsági 3-asoknál az öt éremnek köszönhetően a csapatverseny második helyén végzett az ISK, míg az ifjúsági 4-eseknél 4 érem született, az ISK pedig harmadik lett.

Eredmények, ifjúsági 3.: Kaffai Kriszta ezüstérem (46 kg), Balázs Ottó aranyérem (41 kg), Kaffai Botond bronzérem (52 kg), Veres Tivadar ezüstérem (68 kg), Boldizsár Tamás bronzérem (100 kg).

Ifjúsági 4.: Balázs Árpád 5. hely (29 kg), Kacsó Bendegúz 5. hely (35 kg), Deák Attila bronzérem (38 kg), Egyed Péter 5. hely (46 kg), Vajda Csaba ezüstérem (55 kg), Lőrincz Roland bronzérem (72 kg), Miklós Zsolt aranyérem (78 kg).

A fiatalokat Balázs Imre, Józsa Gábor, Bodrogi Csaba, László Szabolcs és Katona László edzők készítették fel.