Magabiztosan nyert a VSK női csapata

Horváth Bálint Ottó 2018. november 04., 11:17

Hozta a kötelezőt hazai pályán a Marosvásárhelyi VSK női kosárlabdacsapata, végig vezetve tizenhárom pontos különbséggel múlta felül a Bukaresti Agronomiát.

Végig vezetve, de néha akadozó játékkal nyertek a vásárhelyiek Fotó: Haáz Vince

A Nemzeti Liga B értékcsoportjának hetedik, az odavágók utolsó fordulójában rendezett szombat esti mérkőzésen a vásárhelyiek nagy fölényben játszottak, és nem fért kétség a győzelmükhöz.

Remek kezdés után a VSK főleg a harmadik negyedben lendült bele a játékba, amikor több mint húsz ponttal is vezetett.

Fotó: Haáz Vince

A végét viszont kissé elkönnyelműsködték, így a fővárosiak öt pontra csökkentették hátrányukat, az utolsó percekben viszont már csak hazai kosarak születtek.

Lényegében Angel Robinson és Mészáros Kata nyerték meg a meccset a VSK-nak, akik összesen negyvennyolc pontot szereztek.

Győzelmével a Ionel Brustur edző által irányított együttes visszavette második helyét a ranglistán. Legközelebb a vásárhelyiek ismét házigazdák lesznek, a visszavágó-sorozat első fordulójában a CSM Alexandriát fogadják.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, B értékcsoport, 7. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–Bukaresti Agronomia 77–64 (22–11, 14–16, 25–15, 16–22)
VSK: Mészáros 25, Robinson 23 (2x3), Voica 7, Ignat 6, Maxim 5 (1x3), Badi 4, Feiseș 3 (1x3), Plăvițu 2, Bobar 2, Radu, Bokor.