Brassóban maradt a hat pont, kikapott a Sportklub

2018. november 01., 20:44

Gólzáporos meccsen szenvedett vereséget csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklub. A kék-fehérek így hat pontot hagytak a Brassói Coronánál, ugyanis az eredményt számolták az Erste Ligában és a román bajnokságban is.

Ezúttal a kék-sárga mezes brassói gárdának jött össze jobban a mérkőzés, öt góllal nyert a Corona. Archív Fotó: Gecse Noémi

Brassóban lépett jégre a Csíkszeredai Sportklub csütörtökön este. Az első harmadban potyogtak a gólok, Mihály Árpád a 6. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, amire nem sokkal később Részegh Tamás válaszolt. Rövid ideig tartott az egyenlő állás, Szergej Dorofjev ismét előnyhöz juttatta a brassóiakat, amire újfent hamar reagált a Sportklub, de Molnár Zoltán és Szergej Dorofjev találataira már nem volt felelet, így kétgólos Corona-előnynél mehettek pihenni a csapatok.

A második játékrészben Radim Valchar révén a vendégek faragtak a hátrányukból (4–3), azonban Garrett Clarke visszaállítottak a kétgólos különbséget.

Az utolsó harmadban Daniel Trancă duplázni tudott a hazaiaktól, és ezzel nagyjából el is döntötte a mérkőzést, a 49. percben 7–3-ra vezetett a Corona.

Végül öt góllal, 8–3-ra kapott ki a csíki együttes, így hat pontot hagyott a Cenk alattiak otthonában, ugyanis az eredményt számolták a román jégkorongbajnokságban és az Erste Ligában is.

Eléggé kiegyenlített mérkőzést játszott egymással a két csapat, de a vendégek nem találták az utat Patrick Polc kapujába, míg a barcaságiak kihasználták helyzeteiket.

A következő meccsén már hazai pályán játszik a Sportklub, az Erste Ligában vasárnap a Fehérvári Titánok csapata lesz a vendége (szokásos módon 18.30-kor kezdődik a meccs).

Jégkorong, Erste Liga és román bajnokság, alapszakasz:
Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 8–3 (4–2, 1–1, 3–0),
gólszerzők: Mihály Árpád (6.), Szergej Dorofjev (12.), Molnár Zoltán (15.), Jereme Tendler (17.), Daniel Trancă (47., 49.), Molnár Zsombor (54.), illetve Részegh Tamás (10.), Konsztyantin Panov (14.), Radim Valchar (27.).
Büntetőpercek: 16–6.
Kapura lövések: 3128.
Játékvezetők: Ivanov Nebojsa, Crișan Hunor Flavius és Mihai Paul.