SZNKK: történelmi győzelem idegenben

Zátyi Tibor 2018. október 25., 19:29

Megszerezte a klub történetének első idegenbeli győzelmét a Székelyudvarhelyi NKK, a másodosztályos női kézilabda-bajnokság hetedik fordulójában a sereghajtó LPS Tg. Jiu otthonában aratott háromgólos sikert.

A hét végén szabadnaposok lesznek a lányok Fotó: Veres Nándor

Mester Zsolt edző tanítványai már az első játékrészben előnybe kerültek, a szünetben négy góllal vezettek. A második félidőben az ellenfél megpróbálta csökkenteni hátrányát, ám az SZNKK végül behúzta a találkozót és 21–18-ra nyert, behúzva idénybeli második győzelmét.

A hét végén elkezdődnek a visszavágók, az SZNKK szabadnapos lesz a 8. fordulóban, a Román Kézilabda-szövetség oldalán közzétett program szerint legközelebb november 1-én a CSU Târgoviște vendége lesz – a Dâmbovița megyeiek ellen aratta első győzelmét a másodosztályban.

Női kézilabda A divízió, C csoport, 7. forduló:
LPS Tg. Jiu–Székelyudvarhelyi NKK 18–21 (9–13),
gólszerzők Kerekes Éva 7, Major Nóra, Bálint Noémi, Mester Noémi 3–3, Munteanu Krisztina, Lukács Erika, Nagy Henrietta, András Anett, Fekete Anna 1–1. Játszott még: Bálint Anna – Bálint Boglárka, Sándor Alíz.

További eredmények: HC Activ Plopeni–CSU Târgoviște 47–25 (23–12), Dacia Mioveni–Național Rm. Vâlcea 28–22 (12–8).