Ötöt rúgtak, mégsem nyertek

Zátyi Tibor 2018. október 23., 12:05

Kápolnás hiába vezetett két góllal a Bögöz elleni mérkőzés hajrájában, végül pont nélkül zárt. Zsinórban második vereségét szenvedte el Szentegyháza II.

Ezúttal is ontotta a gólokat a Golimpiakosz Fotó: Barabás Ákos

Az elmúlt hétvégén a kilencedik játéknapot rendezték az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. Fordulatokban gazdag volt a Kápolnás és a Bögöz csatája. Már az első félidőben potyogtak a gólok, a vendégek szerezték meg a vezetést, a hazaiak tíz perc perc alatt fordítottak, a szünet előtt Bögöz egyenlített.

Térfélcsere után Kápolnás ismét előnybe került, ám erre is volt válasza a vendég együttesnek. Újabb hazai gólok következtek, a 81. percben már 5–3 volt az állás, és a kápolnásiak már kezükben érezhették a győzelmet.

Ám ez nem így történt, a 87. percben kapusuk egyéni akcióba kezdett, rossz helyre passzolt, az ellenfél játékosa pedig harminc méterről az üres kapuba lőtt.

A bögöziek kitámadtak, kiharcoltak egy szögletet, a kápolnási játékos rossz helyre szabadított fel, a vendégek támadója pedig egyenlített. Következett a hosszabbítás, a vendégek cserékkel húzták az időt, pályára küldtek egy ifjúsági játékost, aki meglepetésre egy óriási góllal megszerezte csapatának a győzelmet.

Csekefalva simán kikapott Homoródszentmártontól, már a második percben hátrányba került, a vendégek a szünetben már négy góllal vezettek, végül 7–0-ra nyerték a találkozót.

Fotó: Barabás Ákos

A 6. Ligában Szentegyháza II. elszenvedte második vereségét, hiába birtokolta többet a labdát Kissolymoson, a hazaiak ellentámadásból háromszor is betaláltak.

5. Liga, Udvarhely körzeti csoport, 9. forduló:

Kápolnás–Bögöz 5–6 (2–2), vezették Incze D. – Demeter T., Lőrincz Gy., gólszerzők Both Lajos (11., 51., 81.), Lőrincz Ádám (20.), Lőrincz Szabolcs (72.), illetve Banka Levente (10., 44.), Vas Zoltán (62.), Tófalvi Lajos (87.), Botorok Bálint (88.), Boér András (90+2.);

Kobátfalva–Felsőboldogfalva 1–0 (0–0), vezették Hegyi H. – Joó R., Ivácsony Zs., gólszerző Kiss Jenő (47.);

Alsóboldogfalva–Farcád 1–2 (1–0), Fodor J. – Feleki B., Kiss T., gólszerzők Borbély Lóránt (42.), illetve Kerestély Zsolt (47.), Benedek Elemér (61.);

Csekefalva–Homoródszentmárton 0–7 (0–4), vezették Kovács L. – Jakab T., Nagy Z., gólszerzők Lakatos Sándor (2., 19., 63.), Bencze Rajmond (28., 43., 52.), Kis Zsolt (85.);

Bogárfalva–Zetelaka II. 3–1 (2–1), vezették Biró B. – Szabó Sz., Szente Zs., gólszerzők Györgydeák Milán (6., 32.), Magyari András (64.), illetve Miklós Norbert (19.);

Gagy–Korondi Ifjúság 1–1 (1–0), vezették Kiss I. – Fazakas K., Fazakas L., gólszerzők Ion Dan Angelescu (31.), illetve Balázs László (55.);

Parajdi SE–Siménfalva 6–1 (2–1), vezették Biró B. – Szabó Sz., Tamási Z., gólszerzők Laczkó Dávid (21., 45., 54., 77.), Horváth István (52.), Kénesi Ferenc (88.), illetve Szabó Szilveszter (3.).

6. Liga, 9. forduló:

Kissolymos–Szentegyháza II. 3–2 (1–2), vezették Kiss I. – Fazakas K., Fazakas L., gólszerzők Csapai Róbert (14.), Eduard Cornel Dan (54., 76.), illetve Kelemen Szilárd (17., 28.), kiállítva Csapai Róbert (82.), illetve Kelemen Szilárd (82.);

Máréfalva–Parajdi SK 2–7 (2–2), vezették Demeter T. – Incze D., Lőrincz Gy., gólszerzők Péter Imre (27., 38.), illetve Káli Béla (9., 60.), Ambrus Csaba (21.), Szekeres Péter (67.), Balogh Krisztián (73., 79.), Moldován Nándor (75.);

Zeteváralja–Kányád 1–0 (1–0), vezették Szabó A. – Madaras Sz., Ivácsony Zs., gólszerző Csíki Imre (33.);

Székelyderzs–Szentlélek 3–3 (2–3), vezették Fodor J. – Feleki B., Tifán A., gólszerzők Dobra Ervin (12.), Molnár Károly (14.), Dénes Ákos, illetve Miklós Levente (21., 41.), Bálint Zalán (63.);

Szentpál–Oklánd 4–1 (0–0), vezették Szécsi B. – Sárkány J., Feleki G., gólszerzők Farkas Zoltán (54., 75., 78.), Csáka Nándor (89.), illetve Egyed Csongor (48.);

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Alsósófalva 8–0 (5–0), vezették Biró E. – Madaras Sz., Hadnagy Á., gólszerzők Pál Lehel (15., 37., 84.), Balázsi Zoltán (17., 34.), Szász Lajos (31.), Kányádi Norbert (65.), Balázsi Csaba (89.).