Gólképtelen volt a Fradi ellen a Sportklub

Dobos László 2018. október 22., 23:45

Sima vereséget szenvedett hétfőn este Pesterzsébeten a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A listavezető csíkiak 3–0-ra kaptak ki a második helyen álló Ferencváros otthonában.

Háromszor örülhettek a zöldfehérek. Korábbi felvétel Fotó: Gecse Noémi

Jó iramú, kiegyensúlyozott játékot hozott az első harmad, amikor a Sportklub lőtt többet kapura, de a tizenöt próbálkozásból csupán egy kapuvasig jutott. A túloldalon a csíkiak védekezési hibáját kihasználva az üresen hagyott Jászai megszerezte a vezetést (1–0).

A második harmad elején újabb hibát követett el a védekezésben a Sportklub,

korongot veszített saját harmadában, a kapu előtti kavarodásban pedig Fitzgerald a hálóba kotorta a játékszert (2–0).

Nem birtokolta többet a korongot, és nem lőtt többet kapura a Fradi a Sportklubnál, de az újabb gólt ismét a zöld-fehérek lőtték, emberelőnyös szituációban Nagy Gergő volt eredményes a 36. percben (3–0).

Nem tudták legyőzni a Fradi kapusát Fotó: Gecse Noémi

Ez maradt a végeredmény, hiszen a a mérkőzés hátramaradt részében három kétperces emberelőnye volt a vendégcsapatnak,

de egyszer sem tudta legyőzni Arany Gergelyt, a Fradi kapusát.

Sorozatban ez volt a zöld-fehérek tizenkettedik nyertes mérkőzése.

Ebben az idényben a harmadik mérkőzés a Sportklub és a Ferencváros között, a Fradi mindkét hazai találkozóját megnyerte (7–3 és 3–0), a Sportklub pedig az idény elején büntetőlövések után 7–6-ra győzte le hazai pályán a zöld-fehéreket.

Mestermérleg

Fodor Szabolcs, a Ferencváros vezetőedzője: „Nagyon elégedett vagyok! A srácok nagyot melóztak, csúsztak-másztak, blokkoltak, így a legtöbb gólos csapatot sikerült lenulláznunk... Tizenhat új játékosunk van, az idény első napja óta azon dolgozunk, hogy csapattá érjünk, szerencsére hamar sikerült, nagyon jó brigád alakult ki. Ugyanígy kell dolgoznunk továbbra is, mert ugyan tizenkétszer nyertünk egymás után, ám a földön kell maradnunk, és egy szabadnap után folytatni a kemény munkát”.

Hozó Levente, a Sportklub másodedzője: „Megvoltak a lehetőségeink,

ám ami máskor az erősségünk, az most nem működött: az emberelőnyös játék.

Hosszú lett ez a túránk, a negyedik meccset játszottuk öt nap alatt, érződött, hogy kicsit elfáradtunk. A Fradi remekül védekezett, rengeteget blokkoltak a védői, míg a mieink elaludtak a második kapott gólnál, és onnan már nem tudtunk visszajönni. Viszont még az alapszakasz felénél sem tartunk, úgyhogy előre kell néznünk”.

Erste Liga, alapszakasz:
Ferencváros–Sportklub 3–0 (1–0, 2–0, 0–0),
gólszerzők: Jászai Dávid (15. perc), Myles Fitzgerald (23.) és Nagy Gergő (36.). Kapura lövések: 21–38. Büntetőpercek: 10–6. Játékvezetők: Nagy Attila és Haszonits Miklós, illetve Kis–Király Barna és Muzsik Norbert.