Fölényes győzelem a fővárosban

Horváth Bálint Ottó 2018. október 20., 14:26

Újabb magabiztos győzelmet szerzett a Marosvásárhelyi VSK férfi kosárlabdacsapata. A Nemzeti Liga C értékcsoportjának 3. fordulójában 76–49 arányban múlta felül a Bukaresti Agronomiát.

Egyelőre hibátlanul menetelnek a vásárhelyi kosarasok Fotó: Haáz Vince

Első idegenbeli bajnoki mérkőzését játszotta pénteken este a George Trif által vezetett alakulat. Akárcsak a hétközi kupameccsen a CSM Focșani vendégeként, az idegenlégiósok nélkül felálló fővárosiak ellen sem fért kétség a VSK újabb fölényes sikeréhez.

A vásárhelyi játékosok mind a négy negyedet megnyerték. Miután a szünetben tíz pont volt az előnyük,

a harmadik játékrészben – csakúgy, mint a kupában – ismét lelépték ellenfelüket,

így a végén főleg a fiatal kosárlabdázók léptek pályára. A csapat legeredményesebb játékosai Ernests Kalve és Alin Borșa voltak, mindketten 24 ponttal, utóbbi a teljes mérkőzést végig játszotta és 18 lepattanót is gyűjtött.

A szezonkezdeten továbbra is hibátlan marosvásárhelyiek a folytatásban kétszer játszanak hazai pályán a CSM Focșani ellen, előbb szerdán a Román Kupa második fordulójának visszavágóján, majd pénteken a bajnokság negyedik fordulójában. Mindkét találkozó 18 órától kezdődik a Ligeti Sportcsarnokban.