Rangadót nyert Debrecenben a Sportklub

Dobos László 2018. október 19., 23:16

A listavezető Csíkszeredai Sportklub pénteken este a harmadik helyen álló Debreceni EAC otthonában lépett jégre, ahol főleg kiváló védekezésének köszönhetően győzni tudott. A csíkiak 3–2-re nyertek a hajdúsági városban, és megerősítettek vezető pozíciójukat a jégkorong Erste Ligában.

Archív Fotó: Gecse Noémi

Sérülések és betegségek miatt négy alapjátékosa, a kapus Onodi Ottó, a hátvéd Flinta Botond, valamint Bíró Tamás és Antal Zsombort csatárok nélkül lépett jégre pénteken este a Csíkszeredai Sportklub Debrecenben.

Az új igazolás, a volt orosz válogatott Alekszej Mihnov bemutatkozására a Sportklub színeiben még várni kell, viszont pályára lépett Eduard Cășăneanu, aki az elmúlt napokban a romániai U20-as válogatottal Pozsonyban edzőtáborozott.

Gól nélkül zárult a találkozó első 20 perce, amelyben a vendégek kétszer kerültek emberhátrányba, de mindkettőt sikerrel kivédekezték a csíkiak,

a kapura lövések aránya az első játékrészben 21:9 volt a debreceniek javára: Lakosil, a Sportklub kapusa mind a 21 lövést hárítani tudta.

Csíki góllal kezdődött a második harmad:

a 22. percben Fodor Csanád Rokaly Norbert átadásából szerzete meg a vezetést (0–1), de a hazaiak kanadai idegenlégiósa, Hugo Turcotte a 31. percben kiegyenlített (1–1).

Ebben a játékrészben is a hazai gárda lőtt többet kapura, ez a statisztika 15:10-et mutatott a hajdúsági együttes javára.

Gólváltással kezdődött a harmadik harmad, rögtön szünet után Turcotte emberelőnyben volt eredményes (2–1), de hat perccel később Részegh Tamás találatával újra döntetlenre álltak a csapatok (2–2). Bő három perccel a rendes játékidő letelte előtt Papp Szabolcs emberelőnyös góljával újra a székelyföldi csapat vezetett, és bár az utolsó 20 másodpercre kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre a Debrecen, a Sportklub bravúrral kivédekezte, és újabb fontos 3 pontot gyűjtött be.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Debreceni EAC–Csíkszeredai Sportklub 2–3 (0–0, 1–1, 1–2)
, gólszerzők: Hugo Turcotte (31. és 41. perc), illetve Fodor Csanád (22.), Részegh Tamás (47.) és Papp Szabolcs (57.). Kapura lövések: 50–37. Büntetőpercek: 12–14. Játékvezetők: Haszonits Miklós és Rencz Dániel, illetve Szabó Dűniel és Mizsák Péter.

Gyergyói HK–Fehérvári Titánok 4–3 (0–1, 3–2, 1–0),
Brassói Corona–Budapesti Schiller–Vasas 6–0 (2–0, 1–0, 3–0),
Újpesti TE–Hokiklub Budapest 5–4 (2–2, 1–1, 2–1),
Dunaújvárosi Acélbikák–EV Vienna Capitals II csapata 7–4 (2–0, 2–4, 3–0)