Háromgólos előnyről kapott ki Siménfalva

Zátyi Tibor 2018. október 16., 12:31

A nyolcadik forduló küzdelmeivel folytatódott az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság. Az 5. Ligában Farcád kihasználta, hogy hazai pályán botlott Homoródszentmárton, és átvette a vezetést. A 6. Liga rangadóján a Golimpiákosz idegenben nyert.

Gagy csapata pont nélkül távozott Felsőboldogfalváról Fotó: Veres Nándor

Fájó vereséget szenvedett Siménfalva az Udvarhely körzeti 5. Ligában, pedig egy óra játék után már 3–0-ra vezetett Bogárfalva ellen, és úgy tűnt, zsebben van a győzelem.

A vendégek azonban nem adták fel, ellentámadásokból szerzett gólokkal lefaragták hátrányukat, és a hosszabbítás második percében megszerezték a győzelmet érő találatot is.

Homoródszentmárton negyedóra játék után már előnybe került Alsóboldogfalva ellen, azonban nem tudta megszerezni a győzelmet, mivel a vendégek a hosszabbításban egyenlítettek.

{P18}

Rangadót rendeztek a 6. Ligában, a nyáron alakult Szentegyháza II. a Székelyudvarhelyi Golimpiákoszt fogadta. A táblázat első két helyén álló csapat kiegyensúlyozott mérkőzést játszott egymással.

Az első percekben a Golimpiákosz kapufát lőtt, majd kimaradt egy óriási hazai helyzet. A találkozó egyetlen gólja a 71. percben született, a hazai védők mögé beívelt labdát a vendégek támadója, Tamás Előd lőtte a hálóba.

Már nincs nyeretlen csapat a csoportban, Homoródszentpál legyőzésével Alsósófalva megszerezte első sikerét.

Labdarúgás, Udvarhely körzeti bajnokság, hétvégi eredmények

5. Liga, 8. forduló:

Siménfalva–Bogárfalva 3–4 (2–0), vezették Nagy Z. – Kiss I., Fazakas L., gólszerzők Rákosi Csaba (28.), Tarcsafalvi Lóránt (38.), Lakatos Dénes (50.), illetve Tifán István (61.), Györgydeák Milán (70., 71., 90+2.)

Zetelaka II.–Csekefalva 2–1 (1–0), vezették Hegyi H. – Szabó Sz., Csíki A., gólszerzők Szente Hunor (33.), Miklós Attila (80.), illetve Bán László (46.)

Homoródszentmárton–Alsóboldogfalva 1–1 (1–0), vezették Bálint A. – Incze D., Kányádi N., gólszerzők Lakatos Sándor (15.), illetve Gagyi Csaba (90+1.)

Farcád–Kobátfalva 2–1 (0–0), vezették Bíró B. – Jakab T., Szente Zs., gólszerzők ifj. Kerestély József (55.), Sándor Mátyás (73.), illetve Domokos Norbert (87.)

Felsőboldogfalva–Gagy 1–0 (0–0), vezették Fodor J. – Kovács L., Hadnagy Á., gólszerző Ionuț Ilohe (85.)

Korondi Ifjúság–Kápolnás 5–2 (3–0), vezették Tifán A. – Főcze E., Kiss T., gólszerzők Ambrus Zoltán (10., 83.), Tófalvi Szabolcs (14.), Varga György (22., 62.), illetve Both Lajos (89., 90+2.)

Bögöz–Parajdi SE 2–3 (0–2), vezették Demeter T. – Kovács B., Szécsi B., gólszerzők Gál Zsolt (63.), Banka Levente (68.), illetve Gagyi Zsolt (18.), Laczkó Levente (36., 89.)

6. Liga, 8. forduló:

Szentegyháza II.–Golimpiákosz 0–1 (0–0), vezették Szabó A. – Incze D., Tamási Z., gólszerzők Tamás Előd (71.)

Alsósófalva–Homoródszentpál 3–1 (1–1), vezették Kiss I. – Nagy Z., Fazakas L., gólszerzők Fülöp László (14.), Lukács Tibor (60.), Fülöp Dávid (71.), illetve Kelemen Csaba (12.)

Oklánd–Székelyderzs 0–4 (0–3), vezették Jakab T. – Bíró B., Szente Zs., gólszerzők Orbok Csaba (16., 69.), Molnár Károly (30., 34.)

Szentlélek–Zeteváralja 0–2 (0–2), vezették Kovács L. – Fodor J., Madarász Sz., gólszerzők Elekes Ervin (6.), Csíki Imre (43.)

Homoródszentpéter–Máréfalva 3–0 (2–0), vezették Feleki G. – Sárkány J., Csíki A., gólszerzők Schneider Emil (10.), Máté Balázs (19., 62.)

Parajdi SK–Kissolymos 7–0 (4–0), vezették Tifán A. – Főcze E., Kiss T., gólszerzők Káli Béla (4., 78., 80.), Ambrus Attila (15., 18.), Bulez László (26.), Balogh Krisztián (57.)