Meglepetések a Csík körzeti bajnokságban

Dobos László 2018. október 15., 18:30

Két nagy meglepetés született a Csík körzeti labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában: az éllovas Tatrosforrás csak döntetlent játszott hazai pályán, az eddig sereghajtó Töviske pedig győzni tudott Csíkszentmártonban, amivel megszerezte első pontjait.

Nagy az öröm Csíkszentimrén, már nem utolsó a csapatuk Fotó: Farkas Tamás

A gyimesfelsőloki mérkőzésen a házigazdák egy büntetőt is kihagytak, de a gól nélküli döntetlen ellenére őrzik első helyüket a rangsorban.

Szépvíz egy öngól segítségével legyőzte a Tusnádi Piliskét, a Tusnádfürdői SE viszont a második félidőben szerzett két találatával megverte a Csíkszentmihályi Törekvés együttesét.

Labdarúgás, Csík körzeti bajnokság, a 6. forduló eredményei:

Csíkszentmártoni Alcsík SE–Csíkszentimrei Töviske 2–4 (1–2), gólszerzők: Lukács István (6. perc) és Tóth Zsolt (90+6., 11-esből), illetve Sinka Zsolt (32. és 38., a másodikat 11-esből), Szántó Levente (80.) és Tankó Endre (90+3.)

Tusnádfürdői SE–Csíkszentmihályi Törekvés 2–0 (0–0), gólszerzők: Mihály Arnold (62.) és Melles Alpár (82.)

Szépvízi MŰ–Tusnádi Piliske 2–1 (1–0), gólszerzők: Moldován Norbert (9., öngól) és Kosztándi László (77.), illetve Kovács István (50.)

Gyimesfelsőloki Tatrosforrás–Csíkszentkirályi Borsáros 0–0

A Gyimesbükki SE–Kozmási Komisz találkozót elhalasztották.

A Tusnádi Piliske–Csíkszentmártoni Alcsík SE mérkőzést (5. forduló) október 19-én 16 órától pótolják.

A következő forduló (október 20–21.) programja: szombaton Tusnádfürdő–Szépvíz (16 óra); vasárnap Szentimre–Tusnádi Piliske (10), Szentmihály–Gyimesbükk (10), Szentkirály–Szentmárton (13) és Kozmás–Felsőlok (13).