Vilniusban szakítaná meg rossz sorozatát a román válogatott

2018. október 11., 10:02

A harmadik fordulóval folytatódnak a küzdelmek a labdarúgó Nemzetek Ligájában. Románia válogatottja csütörtökön 21.45-től a C divízió 4-es csoportjában sereghajtó Litvánia vendége lesz.

Gabriel Tamaș (balról) bizakodó a csütörtök esti mérkőzéssel kapcsolatban Fotó: Frf.ro

Sérülések nehezítik meg Cosmin Contra szövetségi kapitány dolgát, hiszen még a szeptember elején Montenegró ellen rendezett mérkőzésen kidőlt a sorból a válogatott csapatkapitánya, Vlad Chiricheș, illetve Mihai Pintilii védekező középpályás.

A hét elején lesérült az FCSB támadója, Constantin Budescu is, aki így nem utazott el kedden Vilniusba a válogatottal. Helyette nem hívott be újabb játékost Contra.

Fotó: Frf.ro

A román válogatott legutóbb két éve nyert idegenben tétmérkőzést. Cristoph Daum regnálásának kezdetén, 2016. október 8-án Jerevánban 5–0-ra verte Örményországot. Azóta csupán egyszer hagyta el győztesen a pályát, az idén márciusban Izraelben rendezett felkészülési mérkőzésen 2–1-re nyert.

További öt kiszállásából kettőt elveszített (3–1 Lengyelországban, 1–0 Montenegróban), három találkozón pedig döntetlent játszott (0–0 Kazahsztánban, 1–1 Dániában, és legutóbb 2–2 Szerbiában).

Tíz győzelem, egy emlékezetes vereség

Litvániával szemben kiváló mutatókkal rendelkeznek a románok, hiszen az eddigi tizenegy találkozóból tízszer győztek, ebből hat siker Litvániában született. Az egyetlen litván győzelem viszont nagyon emlékezetes volt, a 2010-es világbajnokság selejtezőjében, 2008 szeptemberében 3–0-ra nyertek Kolozsváron.

A román válogatott kerete

Kapusok: Ciprian Tătărușanu (FC Nantes, 53/0), Costel Pantilimon (Nottingham Forest, 27/0), Florin Niță (Sparta Praga, 2/0). Hátvédek: Romario Benzar (FCSB, 13/0), Cristian Manea (Kolozsvári CFR, 4/1), Cristian Săpunaru (Kayserispor, 29/0), Alin Toșca (PAOK, 13/0), Gabriel Tamaș (Hapoel Haifa, 65/3), Ionuț Nedelcearu (FC Ufa, 2/0), Nicușor Bancu (CS U Craiova, 5/0). Középpályások: Răzvan Marin (Standard Liege, 12/1), Tudor Băluță (FC Viitorul, 1/0), Adrian Stoian (Crotone, 2/0), Paul Anton (Krilja Szovetov, 5/0), Alexandru Chipciu (Sparta Praga, 37/4), Dorin Rotariu (AZ Alkmaar, 7/1), Nicolae Stanciu (Sparta Praga, 24/9), Alexandru Maxim (Mainz, 30/2), Alexandru Mitriță (CS U Craiova, 5/0), Florin Tănase (FCSB, 3/0). Támadók: Claudiu Keșerü (Ludogorec, 25/6), George Țucudean (Kolozsvári CFR, 6/2), Denis Drăguș (FC Viitorul, 1/0).

„Statisztikailag Litvánia felett állunk. De nem szabad elfelejtenünk a kolozsvári mérkőzést, pedig akkor milyen erős keretünk volt, mégis elveszítettük a találkozót. Nem szabad alábecsülnünk az ellenfelet.

Litvániában egy dolgunk lesz: jó játékkal megszerezni a győzelmet.

Nem lesz könnyű, mivel műfüvön fogunk játszani, ez pedig minden csapat dolgát megnehezíti” – mondta Gabriel Tamaș, aki három év szünet után öltheti ismét magára a válogatott mezét.

Románia eddig két pontot szerzett a 4-es csoportban, jelenleg a harmadik helyen áll, Litvánia pont nélkül az utolsó. Csütörtökön este a csoportban megrendezik a Montenegró–Szerbia rangadót is (21.45).

A negyedik fordulót vasárnap bonyolítják le, 16 órakor Románia Szerbiát fogadja a bukaresti Național Arénában, míg 21.45-től Litvánia–Montenegró találkozó lesz. A magyar válogatott a C divízió 2-es csoportjában pénteken 21.45-kor Görögországban lép pályára.