Jó idényt zártak a csíki triatlonisták

Dobos László 2018. október 10., 14:07

Befejeződött a romániai nyári triatlonszezon, véget értek a Román Triatlonszövetség által szervezett vetélkedők, amelyeken szép eredményeket értek el a csíkszeredai Hargita Triatlonklub sportolói.

Székelyföldön egyre népszerűbb a triatlon Fotó: Szigeti Vajk István

A fél-ironman távú (1900 m úszás, 90 km kerékpár és 21 km futás) országos bajnokságnak három fordulója volt, és a Hargita Triatlonklub sportolója, Koter Adél a női mezőnyben minden fordulóban győzedelmeskedett, ezzel megnyerve az összesített versenyt. A férfiaknál Simon István a 3., Laczkó-Szentmiklósi Botond pedig a 6. helyen végzett az összesített táblázaton.

Lezárult a tereptriatlon-körverseny is, melynek négy állomása után Szakács Mária 2. helyen zárt, Bíró Júlia 3. lett, a férfiaknál pedig Simon István győzedelmeskedett – mindhárman a Hargita Triatlonklub sportolói.

Az országúti olimpiai távon szervezett viadalok (1500 m úszás, 40 km kerékpár, 10 km futás) végén Simon Gergő, a Hargita Triatlonklub versenyzője a 4. helyet szerezte meg.