Bravúrosan teljesít az udvarhelyi sakkozó

Bíró Sándor 2018. szeptember 25., 13:33

A Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub (edző Balázs István) tehetséges sakkozója, a 14. évét november 11-én ünneplő Nagy-Elek Tamás szenzációs bravúrt hajtott végre az elmúlt hetekben.

Korondon az 5. fordulóban Nagy-Elek Tamás (balra) Antal Hunor Zoltánt győzte le Fotó: Biró Sándor

Huszonnégy nap alatt három, klasszikus játékidővel rendezett versenyen játszott, 421 Élő-pontot nyert, és mindhárom tornán kategóriadíjas lett.

Tamás sikersorozata augusztus 17-én, a csíkszeredai versennyel kezdődött, ahol a főcsoportban az 1800 Élő-pont alattiaknál végzett az élen, és 120 pontot nyert.

Eforie Nordon, a Cristian Gheorghe Emlékversenyen választhatta volna az U14-es csoportot is, de a főversenyben indult, amelyen 156 Élő-pontot és a 18 év alattiak első díját nyerte. Korondon a 2000 Élő-pont alattiak B tornáján 72. kiemeltként az első helyet szerezte meg, és 145 Élő-pontot nyert.

Az 1508 pontról indult sakküstökös a FIDE októberi rangsorán már 1929 Élő-ponttal fog szerepelni.

Győzelemmel kezdték a sakkolimpiát

Mindkét magyar, illetve román válogatott győzelemmel kezdte szereplését a grúziai Batumiban elkezdődött 43. sakkolimpián. Íme, az eredmények. Férfiak: Madagaszkár–Magyarország 1:3, Románia–Nikaraguta 4:0. Nők: Írország–Magyarország 0:4, Románia–El Salvador 4:0. Románia válogatottjának tagja az ugyancsak székelyudvarhelyi Vajda Levente is.