Tovább menetel a marosvásárhelyi kézilabdacsapat

Horváth Bálint Ottó 2018. szeptember 24., 10:51

Sorozatban harmadik győzelmét aratta a Marosvásárhelyi VSK női kézilabdacsapata, a másodosztályos bajnokság D csoportjának harmadik fordulójában fölényesen, 35–17-re (17–8) győzött a Nagyváradi CSU otthonában.

Nem fért kétség a VSK újabb győzelméhez. Archív Fotó: Haáz Vince

Szezonbeli első kiszállásukon voltak vasárnap Mihaela Evi edző tanítványai. A mezőnyben még nyeretlen nagyváradiak ellen az elejétől a végéig uralták a játékot, esélyt sem adtak ellenfelüknek, és tizennyolc gólos különbséggel nyertek.

Ezúttal Carola Stîngu volt a vásárhelyiek legeredményesebb játékosa, tizenegy találattal, mellette Andreea Târșoagă és Monica Bărăbaș egyaránt öt góllal vette ki részét a sikerből.

Újabb magabiztos győzelmével és tökéletes mérleggel a VSK továbbra is vezeti a bajnokság D csoportját, jobb gólkülönbségével megelőzve a szintén kilencpontos Kisjenői Crișult, amellyel a rövid bajnoki szünet után a következő fordulóban majd október 7-én hazai pályán találkozik.

Női kézilabda, A osztály, D csoport, 3. forduló:
Nagyváradi CSU–Marosvásárhelyi VSK 17–35 (8–17),
a vásárhelyiek gólszerzői: Stîngu 11, Bărăbaș 5, Târșoagă 5, Ghemeș 4, Bucin 3, Munteanu 2, Popeanu 2, Moldovan 2, Darie 1.