Három vásárhelyi érem a Balkán-bajnokságon

Horváth Bálint Ottó 2018. szeptember 11., 12:37

Bosznia-Hercegovina fővárosában, Szarajevóban rendezték meg múlt héten a tizenöt év alatti birkózók Balkán-bajnokságát.

Georgiana Lircă remek birkózással múlta felül ellenfeleit Fotó: Facebook/Vlad Dragoș

A román küldöttségnek hat marosvásárhelyi sportoló is tagja volt, és közülük hárman – mindannyian az Iskolás Sportklub versenyzői – dobogós helyezéseket értek el (edzők: Fazakas Csaba, Gyarmati Ferenc, Vlad Dragoș).

Georgiana Lircă aranyérmet nyert az 54 kilogrammos súlycsoportban, ezzel Balkán-bajnok lett, Csíki Ervin ezüstérmet szerzett az 57 kg-os küzdelemben, Alexandru Mătea pedig bronzérmes lett a 60 kg-osok versenyében.

További két ISK-s birkózó, Nyulas Előd (65 kg) és Bíró Krisztián (71 kg) ugyancsak közel volt az éremszerzéshez, de mindkettejüknek meg kellett elégedniük a negyedik hellyel.

Vlad Dragoș, Csíki Ervin, Georgiana Lirca és Fazakas Csaba Fotó: Facebook/Vlad Dragoș

Ugyanakkor a Mureșul Sportklubot képviselő Böjte Benjámin – Márton József edző tanítványa – ötödik helyen végzett a 38 kg-os kategóriában.