Kilencvenen futottak a Cross Kápolna és félmaratoni versenyen

Gergely Imre 2018. június 13., 13:41

Népes mezőny teljesítette vasárnap a Cross Kápolna terepfutóversenyt a 10 kilométeres, illetve a félmaratoni távon a gyergyószentmiklósi Családi Sportnapok zárórendezvényén.

Fotó: Facebook/Családi Sportnapok

A Csíky-kertből rajtolók közül a rövidebb távon indulók számára a Csobothegy teteje, a kápolnák jelentették a pálya legmagasabb pontját, míg az „igazán kemények” a Pricske csúcsáig szaladtak fel, hogy onnan forduljanak vissza.

A Dancurás hegyimentőcsapat által szervezett versenyen a 90 benevező közül 52 (40 férfi és 12 nő) a rövidebb távot választotta, a nehezebb kihívást pedig 38-an vállalták (30 férfi és 8 nő).

Tíz kilométeren a férfiak között a maroshévízi Becica Dávid győzött 44 perc 42 másodperces időeredménnyel, míg a nők versenyében Török Ibolya nyert 49 perc 25 másodperccel. Az először megszervezett félmaratoni próbán Simon István lett az első (1 óra 51 perc 16 másodperc), illetve Vakaria Edit (2 óra 6 perc 21 másodperc).

A dobogósok

Nyílt verseny, rövid táv: 1. Becica Dávid, 2. Szép Zoltán, 3. Birtalan Etele, illetve 1. Török Ibolya, 2. Gábor Bernadett, 3. Vargyasi Tímea.
Nyílt verseny, félmaraton: 1. Simon István, 2. Magyarosi Szilárd, 3. Bartha Bálint, illetve 1. Vakaria Edit, 2. Tuzson Ágnes, 3. Székely Lídia.