Székelyföld a negyedik, Kárpátalja a világbajnok

Zátyi Tibor 2018. június 09., 15:07

Elindult Székelyföld labdarúgócsapata a londoni CONIFA-vébé bronzmeccsére. Az eddigi leghosszabb utat, mintegy ötven mérföldnyi távolságot kell megtennie a válogatottnak a szállástól az enfieldi Queen Elizabeth Stadiumig, hogy romániai idő szerint délután ötkor pályára léphessenek.

Már várták a szurkolók a székelyeket Fotó: Zátyi Tibor
A londoni CONIFA labdarúgó-világbajnokság döntőjét Kárpátalja nyerte, tizenegyesekkel 3–2-re győzte le Észak-Ciprus együttesét. Fejér Béla, a kárpátaljai válogatott hálóőre három tizenegyest is kivédett.

Közvetítésünk ezzel véget ért. A napokban pedig bővebb elemzésekkel, interjúkkal jelentkezünk. Köszönjük a figyelmüket.

Vége a mérkőzésnek, büntetőkkel Padániáé a bronzérem. A meccslabda nálunk volt, de nem tudtunk élni vele. Székelyföld a negyedik helyen zárja a londoni CONIFA világbajnokságot.

Garavelli, ismét az olaszoknál az előny. Csiszer a labda mögött, és ezt is fogja Murriero!

Innocenti, életben tartja csapatát. Szőcs László eldöntheti, de nem teszi, lövését fogja a kapus. 4–4

Padániától Pllumbaj a bal szélre lövi, Somogyi érzi ezt is, de nem tudja megfogni. Györgyi a labda mögött, belövi! 4–3

Somogyi!!! A 90. percben becserélt Rossett lövését kivédi! Hodgyai érkezik, belövi! 3–2

Stankevicius, Somogyi érzi a szélt, de nem ér le a labdára. Csürös érkezik, magabiztosan értékesíti. 2–2

Csizmadia, fel a bal pipába, hatalmas gól, hatalmas tapsot is kap. 1–1

Az olaszok kezdik, Rota, belövi. 0–1

Vége a rendes játékidőnek, következhetnek a büntetők. A második félidőben sokkal többet a győzelemért Székelyföld, mint ellenfele, ám a labda nem akart bemenni a hálóba, így büntetők döntenek.

90+3. perc: Csizmadia ad jó labdát Bajkónak, ám les miatt megáll a játék. 0–0

90+1. perc: Székely szöglet. Györgyi íveli be, de a kapus ismét jól öklözi ki a labdát. 0–0

90. perc: Olasz csere. Három perc hosszabbítás lesz. 0–0

87. perc: Olasz szabálytalanság a félpályán, sárga. Hogy ki ellen, nem látjuk, mivel ismét piros-fehér-zöld füstbe borult a székely szurkolótábor. Szándékos kezezés a félpályán, ez is sárga, pedig lehetett volna akár zöld is. 0–0

84. perc: Hosszú szünet után az első olasz lehetőség, Somogyi magabiztosan véd. 0–0

Fotó: Pál Árpád

82. perc: Egyre több a megszakítás, fáradnak a csapatok. 0–0

Az elmúlt percekben nagyon jól játszanak a székelyek, egy olasz pedig a földön marad, ápolásra szorul, a játékvezető megállítja a mérkőzést. Jelzik a pályáról, hogy súlyosabb a sérülés, cserélni fog Padánia.

76. perc: Szőcs kap labdát a bal szélen, befelé cselez, majd célba veszi a rövidet, de mellé. Majd Györgyi kap labdát, de lövése nem elég erős, fogja a kapus. "Játszik a csapat!" – zengik a szurkolók. 0–0

Sokadjára kerülnek elő a füstbombák. A szurkolásra egyáltalán nem lehet panasz.

72. perc: Bajkóval szemben szabálytalankodnak, szabadrúgás középről, nagyjából 25 méterről. Györgyi áll a labda mögé, a jobb felsőt veszi célba, de fölé. 0–0

70. perc: Jön a harmadik székely csere, Kis Szabolcsot Hodgyai László váltja. 0–0

69. perc: Távoli olasz szabadrúgás, Stankevicius távolról rálövi, bő két méterrel mellé. 0–0

A székely szurkolók továbbra is hangosan és szervezetten drukkolnak csapatuknak.

66. perc: Újabb székely csere, Magyari Szilárd helyébe Györgyi Arthur érkezik. 0–0

64. perc: Szőcs László indult meg a középpályán, Stankevicius csúnyán felborítja, sárga! Csere, Csürös Attila jön be Szőcs Loránd helyébe. 0–0

59. perc: Padánia percei, ismét beszorítja a székelyeket, ám a fiúk jól védekeznek, nincs helyzet. Igaz, a labdát sem tudják sokáig birtokolni. 0–0

Közben folyamatosan érkezik a többi csapat a döntőre. Matabeleland, majd a Japánban élő koreaiak csapata is itt van.

55. perc: Szabadrúgás, nagyjából 25 méterről, középről. Magyari csavarja rá, fölé. 0–0

50. perc: Ígéretes támadás, Kis passzol az érkező Tankónak, aki távolról próbálkozik, azonban fölé. 0–0

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A székely szurkolók továbbra is nagyszerű hangulatot csinálnak a pálya környékén. 0–0

Jön a szünet. Kiegyenlített a mérkőzés, melynek első felét a székelyek, a másodikat pedig az olaszok dominálták. Mindkét oldalon több nagy helyzet is volt, gól egyelőre nincs a bronzmeccsen.

45. perc: Magyari birkózik védőjével, tizenhatról így is tud rúgni, de mellé. 0–0

43. perc: Padánia dominál az elmúlt percekben, Székelyföld beszorul a saját kapuja elé. 0–0

39. perc: Mitra húzza vissza ellenfelét, a találkozó első sárga lapja. 0–0

37. perc: Ezek most Somogyi percei, padániai szögletet követően fejelnek kapura, nagyot nyújtózva véd, a távolról visszalőtt labdát pedig magához öleli. 0–0

35. perc: Olasz ellentámadás, óriási ziccer, de Somogyi! Hatalmasat véd! 0–0

30. perc: Ellentámadásból mindig veszélyesek az olaszok, közeli lövést véd bravúrral Somogyi, lesen is állt az ellenfél, jelzi a partjelző. 0–0

27. perc: Szőcs László szabadrúgásból, a jobb szélről íveli be a labdát, Bajkó csúsztatása kevéssel kerüli el a kaput. Nagy helyzet maradt ki! 0–0

25. perc: Újabb olasz lehetőség, Csiszer szabadít fel az utolsó pillanatban. 0–0

23. perc: Nemcsak görönyös az út, hanem a pálya is, a lapos passzoknak egyáltalán nem kedvez a felület, a csapatok magas ívelésekkel próbálkoznak. Magyarinak csúsznak csúnyán oda, a játékvezető nem fúj semmit, aztán megállítja a játékot, hiszen a fiatal farkaslaki ápolásra szorul. 0–0

20. perc: Olasz lehetőség, 17-ről lőnek kapura, Somogyi két ütemben fogja a labdát, majd szabálytalankodnak ellene. 0–0

17. perc: Mekkora helyzet! Szőcs László szabadrúgásból ívelt be, érkezett Bajkó, az olasz kapus nagyot vetődve tolta fölé a labdát. Szöglet, nincs újabb lehetőség. 0–0

15. perc: Az olaszok magasan letámadnak, próbálják hibára kényszeríteni a székely fiúkat. Ez a csoportkörben már sikerült nekik. 0–0

13. perc: Szőcs László próbálkozik 20 méterről, lapos lövése egy méterrel kerüli el a bal alsót. Labdaszerzés, Szőcs László kerül még nagyobb helyzetbe, Bajkótól kapta a labdát, ám emelése nem pontos, kirúgás lesz. 0–0

11. perc: A CONIFA vébé egyedüli fűpályája nem a legjobb minőségű, nagyon pattog a labda, nehéz kontrollálni. Olasz szöglet, körbepasszolják a labdát, és jön is az első helyzetük, de jócskán melléfejelik. 0–0

5. perc: Lassú az iram, de jön is az első helyzet, Bajkó jobbról leadott lövésébe beleérnek, szöglet. Szőcs László ívelését kifejelik, indulnának ellentámadásba az olaszok, ám Szőcs Loránd a félpályánál megállítja a támadásukat. 0–0

3. perc: Sokan kíváncsiak a mérkőzésre, 6-700 ember lehet a pálya körül. 0–0

1. perc: Székelyföld kezdi a mérkőzést. 0–0

17.01 Lejártak a himnuszok, magyar szurkolástól hangos a stadion. Közel százan szorítanak a fiúknak a helyszínről.

Fotó: Zátyi Tibor

16.57 Folyamatban a csapatok bemutatója, a magyar szurkolók ismét piros, fehér, zöld füstbombákkal csinálnak hangulatot.

16.51 Két csalódott csapat csatája lesz ez. Padánia 2–1-es vezetésről bukta el az elődöntőt Észak-Ciprus ellen, míg Székelyföld izgalmas csatában 4–2-re maradt alul Kárpátaljával szemben. Ez lesz a harmadik találkozója a két együttesnek, tavaly Észak-Cipruson a csoportkörben 1–1-et játszott egymással, míg a vébé 3-as csoportjában az olaszok 3–1-re győztek.

16.26 Kijöttek a csapatok bemelegíteni, a székely szurkolók rögtön rázendítenek a Soho Party elhíresült nótájára, Az éjjel soha nem érhet végetre.

16.25 Négyen különböző okok miatt kihagyják a találkozót, Csíki Dénes, Fülöp István, Fülöp Loránd és Kilyén Szabolcs.

16.23 A mérkőzést észak-ciprusi trió vezeti, a főbíró Utku Hamamcıoğlu lesz.

16.21 Megvan Székelyföld kezdője: Somogyi – Tankó, Benkő-Bíró, Csizmadia, Csiszer – Mitra, Szőcs Loránd – Magyari, Szőcs László, Kis – Bajkó.

15.55 Megérkezett a székely válogatott a mérkőzés helyszínére, ahol már várták a szurkolók a csapatot.

A bronzéremért játszik Székelyföld labdarúgó-válogatottja Londonban, ellenfele az a Padánia, amelyiktől a csoportkörben 3–1-s vereséget szenvedett. Most viszont egy új mérkőzés következik, új esélyekkel, éremszerzési célokkal.

Úton a bronzmeccsre Fotó: Zátyi Tibor

Ha lesz érem, ha nem, a fiúknak nem lesz sok idejük ünnepelni, a döntő után máris mennek a reptérre, ahol londoni idő szerint vasárnap reggel hét óra után indul a Kolozsvárra tartó járatuk.

A döntőt egyébként Kárpátalja játssza Észak-Ciprus együttesével este nyolc órától.