Ellátogatott a kegytemplomba is a magyar korosztályos fociválogatott

Székelyhon 2018. május 16., 09:54

Nemzetközi labdarúgó mérkőzésnek ad otthont Csíkszereda szerdán 18 órától. A városi stadionban Románia és Magyarország U15-ös korosztályú válogatottjai lépnek pályára. A felkészülési mérkőzésre a nézők belépése ingyenes.

Lendületes focit játszottak kedden délután a fiatalok. Érdemes lesz szerdán délután is kilátogatni a csíkszeredai stadionba Fotó: Gecse Noémi

Varga Károly, az FK Csíkszereda és a Székelyföld Labdarúgó Akadémia szakmai igazgatója portálunknak korábban elmondotta, hogy az esemény kezdeményezője, ötletgazdája Szondy Zoltán, az akadémia elnöke volt.

„Az ő koordinálásával, több egyeztetésre is sor került vezetői szinten, de ezen túlmenően a mérkőzés létrejötte szerintem azt is jelzi, hogy immáron magyar és román oldalon is elismerik a régióban folyó szakmai munkát” – hangsúlyozta Varga.

Fotó: Gecse Noémi

A Székelyföld Labdarúgó Akadémia fiatal játékosai közül négyen kaptak meghívást az eseményre, a tervek szerint a román csapatban Albu Attila és Szín Ferenc fog szerepelni, a magyar válogatottba pedig Csala Róbert és Gergely Botond kapott meghívást.

Román keret

Adrian Văsâi, Románia U15-ös válogatottjának vezetőedzője a következő kerettel készült a szerda délutáni mérkőzésre. Kapusok: Robert Popa (CSM Râmnicu Vâlcea), Cosmin Trandafir (Viitorul Ovidiu). Hátvédek: Sergiu Pârvulescu (Brassói Tâmpa), Răzvan Sturzu (Temesvári Banatul), Mario Nicolescu (Zaragoza/Spanyolország), Szin Ferenc (FK Csíkszereda), Bogdan Lazăr (Viitorul Ovidiu), Fabrizio Constantin (FCSB), Raul Ardelean (Nagyváradi CSM), Vlad Bogdan (Kolozsvári Viitorul). Középpályások: Nicolas Popescu, Roberto Mălăele, Ștefan Bodișteanu, Remus Mihai (mind Viitorul Ovidiu), Andrei Pandele (FCSB), Sebastian Nechita (Juniorul Suceava), Luca Mihai (Astoria Walldorf/ Németország), Paul Coza (Nagybányai FC Kiss), Denis Păunescu (Viterbeze/ Olaszország), Andrei David (Fiorentina/ Olaszország), Antonio Miuțescu (Dinamyk Craiova), Albu Attila (FK Csíkszereda). Csatárok: Demetris Cristodulo (Temesvári ASU Poli) és Sasha Agiveli (Viitorul Ovidiu).

Csíksomlyót is felkeresték

A magyar csapat hétfőn érkezett meg Csíkszeredába, ahol a Belvon Attila vezette együttes minden nap edzett, kedden pedig a csíksomlyói kegytemplomba is ellátogattak.

Íme, a magyar U15-ös válogatott kerete. Kapusok: Horváth Kornél (MTK), Senkó Zsombor (Illés Akadémia). Védők: Zsuppán Balázs (Mosonmagyaróvár), Fodor Péter (Videoton FC), Csinger Márk (MTK), Török Kevin (Honvéd MFA), Gergely Botond (FK Csíkszereda), Helembai Márk Árpád (MTK) és Fűzfői Márk (DVSC). Középpályások: Kispál Tamás (DVTK), Bényei Ágoston (DVSC), Vogyicska Balázs (Pécs) és Csala Róbert (FK Csíkszereda). Támadók: Molnár Roland (DVTK), Farkas Botond (MTK), Kovács Mátyás (Vasas), Bakos Zsombor (Újpest), Németh Dániel (Honvéd) és Varga Donát (Vasas).

Dusinszkiék döntetlenje

A szerda délutáni mérkőzés felvezetőjeként kedden délben felkészülési mérkőzésen az FK Csíkszereda U16-os együttese Romániai U15-ös válogatottját fogadta a városi stadionban. A 2x35 perces mérkőzésen jó iramú játékot láthattak a nézők.

Marius Corbu találatával szerezték meg a vezetést a csíkiak, a 35. percben a tehetséges játékos ellenállhatatlanul tört be a balszélen a tizenhatos területére, és mintegy 13 méterről hatalmas bombagólt lőtt (1–0).

Szünetben a válogatott minden játékosát lecserélte, és az 55. perben egy szögletrúgást követően Sebastian Nechita fejesgóljával kiegyenlített. Mindkét csapat előtt adódott még számos gólszerezési lehetőség, de a játék képe alapján igazságos döntetlen született.

Az eredmény: FK Csíkszereda (U16)–Románia (U15) 1–1 (1–0), gólszerzők: Marius Corbu (35. perc), illetve Sebastian Nechita (55.).

A Dusinszki Zoltán és Kurucsai Milán edzők által felkészített FK Csíkszereda csapatának összetétele: Albert Hunor – Baga Szabolcs, Tóth Krisztián, Vita Dániel, Lázár Kristóf, Szondi Botond, Casiadi-Bakó Soma, Veress Márk, Botorok János, Suciu Tóni, Marius Corbu. Játszott még: Molnár Zsolt, Bakó Dávid, Gyerő Adorján, Incze Zsombor, Balázs István, Vitos Tamás és Erőss Ákos.