Még a misét is rövidebbre fogták a Nyikó menti rangadó miatt

Zátyi Tibor 2018. május 15., 16:28

Nem bírt egymással Malomfalva és Farkaslaka az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság múlt hét végén rendezett 19. fordulójában. Lövéte sima győzelmet aratott, ám tartja a lépést vele a második Székelyudvarhelyi Sporting.

Sokan kíváncsiak voltak a Malomfalva–Farkaslaka mérkőzésre Fotó: Veres Nándor

Malomfalván rövidebbe fogta a pap a szentmisét, hiszen 11 órakor már jöttek ki az emberek a templomból, az asszonyok haza, míg a férfiak a focipályája felé vették az irányt, ahol Malomfalva–Farkaslaka községi rangadót rendeztek.

Ezúttal is nagyon jól elő volt készítve a pálya, látszik, hogy van gazdája, törődnek vele. Negyedóra játék után a vendégek egy szögletet követően gyönyörű fejes góllal megszerezték a vezetést.

Fotó: Veres Nándor

A hazaiak egyenlítése a szünet előtt érkezett, egy felszabadítani próbálkozó farkaslaki játékos saját csapattársa hátát találta telibe a labdával, a játékszer pedig a hálóban kötött ki.

A második játékrészben a sok szabálytalanság miatt nagyon töredezetté vált a játék, komoly helyzet a malomfalviak előtt adódott, ám a vendégek kapusa kétszer is szépen védett lábbal, megmentve Farkaslakát a vereségtől.

Szentábrahám hazai pályán kifejezetten erősnek számít, korábban legyőzte Nagygalambfalvát és a Székelyudvarhelyi Sportingot is, a hétvégi fordulóban pedig Zetelakát verte meg. A felek küzdelmes, iramos meccset játszottak egymással, a szentábrahámiak jobban kihasználták a helyzeteiket.

A Felsőboldogfalva–Betfalva találkozón a vendégek az első félidőben még bírták az iramot, öt méterről nem találtak be. A másodikban fokozatosan belelendültek a hazaiak, és tíz perc alatt eldöntötték a három pont sorsát.

Egy szépen végigvitt akcióból szerezték meg a vezetést, aztán büntetőből növelték előnyüket, végül egy megpattanó lövéssel biztosították be 3–0-s sikerüket.

Az éllovas Lövéte már az első félidőben tetemes előnyre tett szert Fiatfalva ellen, 7–1-es győzelmet aratott. A második Sportingnak sokkal nehezebb dolga volt, ám így is sikerült megszereznie a három pontot az ötödik Szentegyháza otthonában.

A játékvezetői lap szerint érdekesen alakult a B csoportban a Hodgya–Gagy találkozó második félidejének eleje, hiszen a vendégek a középkezdést követően rögtön megszerezték a vezetést, amire a hazaiak a következő percben válaszolni tudtak.

Újabb győzelmet aratott az éllovas Zetelaka II., vasárnap Székelyderzs otthonában aratott négygólos sikert.

A második helyezett Korondi Ifjúság vendége, Nagygalambfalva II. egy félidőt bírta az iramot, gól nélküli döntetlennél jött a szünet. Térfélcsere után viszont elfáradtak és kiütéses vereséget szenvedtek.

Jól kezdett Farcád csapata Csekefalván, többet birtokolta a labdát is, ám a hazaiak kétszer is vezetést szereztek, a mérkőzés igazságos döntetlennel ért véget.

Homoródszentmártonban elővigyázatosak voltak a helyi polgármesteri hivatal megbízottjai, hiszen néhány órával a Szentpál elleni községi rangadó kezdete előtt bezárták a helyi focipálya mellett található állatvásárt.

A hazaiak szépen előkészítették a játékfelületet, ki volt vonalazva, le volt kaszálva a pálya. A vendégek a közelmúltban többször is szép eredményeket értek el Szentmárton ellen, most is reménykedtek a jó játékban, ám amint hátrányba kerültek, elfogyott a lendületük, a második szentmártoni gólt követően pedig padlót fogtak, végül 7–0-ra kaptak ki.

Szerdán rendezik a 2018–2019-es labdarúgó Román Kupa Hargita megyei csoportjában a 3. fordulót. A Korondi Ifjúság–Farkaslaka, a Szentegyháza–Lövéte, a Siménfalva–Fiatfalva, a Farcád–Varság és a Kobátfalva–Betfalva találkozók egyaránt 18 órától kezdődnek. A 4. forduló május 30-án lesz, itt már csatlakoznak a 4. Ligában szereplő csapatok is.

Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság, hétvégi eredmények

A csoport, 19. forduló:

Szentegyháza–Székelyudvarhelyi Sporting 0–1 (0–1), vezették Kovács B. – Joó R., Csíki A., gólszerző Gagiu Zsolt (14.);

Szentábrahám–Zetelaka 3–1 (1–1), vezették Ráduly I. – Nagy Z., Fazakas L., gólszerzők Bálint Andor (23.), Murvai István (65.), Bodó Balázs (78.), illetve Daniel Adam Vasiliu (34.);

Nagygalambfalva–Székelyvarság 1–0 (1–0), vezették Fazakas K. – Ráduly I., Fazakas L., gólszerző Csíki Dénes (43.);

Malomfalva–Farkaslaka 1–1 (1–1), vezették Sárkány J. – Ozsváth A., Bán Zs., gólszerzők Somolyák Csaba (40., öngól), illetve Hajdó László (16.);

Felsőboldogfalva–Betfalva 3–0 (0–0), vezették Incze D. – Feleki G., Kecseti H., gólszerzők Ionuț Ilohe (60.), Hermann Károly (69.), László Zalán (72.);

Lövéte–Fiatfalva 7–1 (3–0), vezették Ilyés Cs. – Szécsi B., Joó R., gólszerzők Fórika Zsolt (5., 20., 55.), Demeter Alfréd (36.), Egyed Zsolt (56., 58.), György István (57.), illetve Farkas Előd (88.);

Szentlélek–Agyagfalva 0–3 (játék nélkül).

B csoport, 19. forduló:

Bogárfalva–Alsóboldogfalva 2–1 (1–0), vezették Tamási Z. – Madaras Sz., Kányádi N., gólszerzők Gagyi Csaba (35., öngól), Balog Arnold (51.), illetve Borbély Lóránt (49.), kiállítva Bán József (89., Alsóboldogfalva);

Siménfalva–Bögöz 4–1 (1–1), vezették Sárkány J. – Ozsváth A., Bán Zs, gólszerzők Tarcsafalvi Loránd (11.), Szőke Alpár (47., 73., 81.), illetve Banka Levente (27.);

Hodgya–Gagy 1–1 (0–0), vezették Ilyés Cs. – Szécsi B., Bartos L., gólszerzők Józsa Sándor (47.), illetve Barabás Attila (46.);

Csekefalva–Farcád 2–2 (2–1), vezették Ráduly I. – Fazakas K., Fazakas L., gólszerzők Fekete Etele (11.), Fazakas Barna (32.), illetve ifj. Kerestély József (16.), Miklós Szabolcs (51.);

Korondi Ifjúság–Nagygalambfalva II. 5–0 (0–0), vezették Tamási Z. – Hadnagy Á., Ivácsony Zs., gólszerzők Szabó Zsolt (54.), Pál Tibor (59., 85.), Balázs Csaba (77.), Kovács György (79.);

Parajdi SE–Kápolnás 5–1 (3–1), vezették Kovács B. – Csíki A., Szente Zs., gólszerzők Laczkó Levente (2., 48.), Kénesi Ferenc (5., 45.), Horváth István (82.), illetve Elekes Tibor (28.);

Székelyderzs–Zetelaka II. 2–6 (2–2), vezették Fodor J. – Lőrincz Gy., Péter T., gólszerzők Orbok Csaba (22., 27.), illetve Daniel Vasiliu (16., 85.), Miklós Attila (42., 78.), Csíki Balázs (52.), György Dávid (68.);

{S2}

C csoport, 17. forduló:

Parajdi SK–Oklánd 3–2 (1–0), vezették Tamási Z. – Hadnagy Á., Ivácsony Zs., gólszerzők Simófi Zoltán (5.), Ambrus Attila (46., 71.), illetve Cseke Csongor (57.), Csergő Nándor (88.);

Homoródszentpéter–Kobátfalva 0–2 (0–2), vezették Fodor J. – Lőrincz Gy., Péter T., gólszerző László Attila (12., 33.);

Homoródszentmárton–Homoródszentpál 7–0 (4–0), vezették Incze D. – Feleki G., Kecseti H., gólszerzők Bencze Rajmond (21.), Imre Árpád (23.), Lakatos Sándor (31.), Fülöp Ede (34.), Tamás Lóránt (52., 84.), Kis Zsolt (72.);

Alsósófalva–Kányád 3–3 (2–2), vezették Kovács B. – Csíki A., Szente Zs., gólszerzők Fülöp Zoltán (6.), Cseke Csaba (8., 66.), illetve Simó László (1.), Zoltán Ferenc (26.), András Norbert (85.);

Betfalvi Ifjúság–Zeteváralja 0–3 (játék nélkül);