Lövéte csapata az új éllovas az Udvarhely körzeti bajnokságban

Zátyi Tibor 2018. április 17., 13:07

Lejátszották a 15. forduló mérkőzéseit az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. Az elmúlt hét végén a Székelyudvarhelyi Sporting lecsúszott az élről, Lövéte vette át az első helyet az A csoportban.

Felsőboldogfalva nagyszerűen játszva győzte le Zetelakát Fotó: Veres Nándor

Kiegyensúlyozott és izgalmas mérkőzést rendeztek Lövétén, ahol a vendég székelyvarsági szurkolók nagyon jó hangulatot teremtettek, és csapatuk egy fejesgóllal megszerezte a vezetést.

Térfélcsere után a hazaiak két akciógóllal fordítani tudtak, és otthon tartották a pontokat. Ami levont a mérkőzés értékéből, az, hogy a pálya környéke nagyon szemetes, remélhetőleg a közelgő Föld napja alkalmából rendbe teszik.

Fotó: Veres Nándor

Lövéte amúgy átvette a vezetést az A csoportban, mivel a Székelyudvarhelyi Sporting újabb döntetlent játszott, ezúttal Nagygalambfalvával. A vendégeknél négy alapember hiányzott. A lelkesen játszó hazaiak kétszer is megszerezték a vezetést, ám a Sporting mindig egyenlített, végül igazságos pontosztozkodással zárult a találkozó.

A Malomfalva–Szentábrahám mérkőzésre is sok néző volt kíváncsi. Az első félidőben a hazaiak kihagytak egy büntetőt, míg a vendégek három nagy helyzetükből egyet sem tudtak gólra váltani. A második játékrészben feljavult a malomfalviak játéka is, a kapuk folyamatosan veszélyben forogtak.

Végül egy gól döntött, ezt a hazaiak gólfelelőse szerezte.

Farkaslaka hamar komoly hátrányba került Fiatfalván, hiszen a hazaiak a hatodik percben már 2–0-ra vezettek. Ez ébresztőként hatott a címvédő számára, és félóra játék után egyenlített.

A félidő hajrájában még volt egy óriási lehetősége Fiatfalvának, ám a nagy kavarodás után a labda nem került a hálóba. Térfélcsere után már a farkaslakiak uralták a játékot és végül két góllal nyertek.

Kiegyensúlyozott volt a Felsőboldogfalva–Zetelaka mérkőzés eleje, majd a hazaiak enyhe fölénye kétszer is góllá érett. A második félidőben főleg a védekezéssel voltak elfoglalva a boldogfalviak, az ellentámadásos taktikájuk viszont jól működött,

meglepetésre négy góllal győztek.

A B csoportban a második helyen álló Korondi Ifjúságnak nem volt igazi kapusa, egy mezőnyjátékos állt be védeni. Ez meg is érződött a Siménfalva elleni, döntetlennel véget ért mérkőzés második félidejében, hiszen elkerülhető gólokat kapott.

Zetelaka II. már az első húsz percben három gólt lőtt Alsóboldogfalvának, sikere nem forgott veszélyben, előnye pedig kilenc pontra nőtt az élen. Az utóbbi időben játékosgondokkal küzdött Székelyderzs megérdemelt győzelmet aratott Farcád ellen.

Tamás Előd a 3. Ligából visszatért Homoródszentmártonba, és rögtön két góllal mutatkozott be régi-új csapatában. Kobátfalva két góllal nyert Szentpál ellen, így tartja a lépést az éllovas szentmártoniakkal.

Szentpéteren győzött Alsósófalva, és a pontlevonás ellenére elmozdult az utolsó helyről.

Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság, A csoport, 15. forduló, eredmények:

Nagygalambfalva–Székelyudvarhelyi Sporting 2–2 (0–0), vezették Szabó A. – Csíki A., Bartos L., gólszerzők Tánczos Tamás (48.), Szőcs Attila (77.), illetve Chiratcu Petru (52.), Mihály Árpád (79.);

Malomfalva–Szentábrahám 1–0 (0–0), vezették Szabó Sz. – Madaras Sz., Feleki G., gólszerző Birtalan Barna (78.);

Felsőboldogfalva–Zetelaka 4–0 (2–0), vezették Hegyi H. – Nagy Z., Szécsi B., gólszerzők Hermann Károly (34.), Ionuț Hilohe (38., 63.), Kulcsár Márk (78.);

Lövéte–Székelyvarság 2–1 (0–1), vezették Barabás Z. – Tamási Z., Ilyés Cs., gólszerzők Szász Lajos (54.), Demeter László (62.), illetve Pál Attila (28.);

Fiatfalva–Farkaslaka 2–4 (2–2), vezették Fazakas K. – Ráduly I., Fazakas L., gólszerzők Andrási Gyula (5.), Fazakas Norbert (6.), illetve Boda Krisztián (24., 68.), Somolyák Csaba (28.), Hajdó László (89.), kiállítva Somolyák Csaba (79., Farkaslaka);

Betfalva–Agyagfalva 3–0 (1–0), vezeték Tifán A. – Incze D., Főcze E., gólszerzők Florin Șorodoc (5., 88.), Zoltáni Róbert (77.), kiállítva Tiboldi József (45+2., Betfalva);

Szentlélek–Szentegyháza 0–3 (játék nélkül).

B csoport, 15. forduló:

Csekefalva–Bögöz 1–1 (1–1), vezették Ráduly I. – Fazakas L., Fazakas K., gólszerzők Béres Attila (5.), illetve Banka Levente (7);

Bogárfalva–Hodgya 5–2 (3–1), vezették Kovács T. – Bíró E., Feleki B., gólszerzők Györgydeák Milán (2., 16.), Pálfi Arnold Levente (23., öngól), Balogh Arnold (65., 68.), illetve Schram István (25.), Józsa Sándor (70.);

Korondi Ifjúság–Siménfalva 2–2 (1–0), vezették Hegyi H. – Nagy Z., Joó R., gólszerzők Máthé Márton Szabolcs (39., 78.), illetve Tarcsafalvi Lóránt (55.), Keresztes István (60.);

Parajdi SE–Gagy 1–0 (0–0), vezették Szabó Sz. – Madaras Sz., Csizmadia Sz., gólszerző Kénesi Lehel (59.);

Székelyderzs–Farcád 4–1 (1–0), vezették Szabó A. – Csíki A., Hadnagy Á., gólszerzők Orbok Csaba (27., 56., 90.), Dénes Ákos (54.), illetve ifj. Kerestély József (49.);

Zetelaka II.–Alsóboldogfalva 3–0 (3–0), vezették Fodor J. – Polgár N., Duduj T., gólszerzők Vince Róbert (14.), Szente Hunor (17.), Dimén György Róbert (20.);

Kápolnásfalu–Nagygalambfalva II. 1–2 (0–2), vezették Tamási Z. – Barabás Z., Ilyés Cs., gólszerzők Both Lajos (54.), illetve Albert Attila (30.), Máté Nándor (44.), kiállítva Csíki Dávid Róbert (71., Kápolnás).

{S2}

C csoport, 13. forduló:

Homoródszentpéter–Alsósófalva 1–2 (1–1), vezették Osváth A. – Ivácsony Zs., Feleki G., gólszerzők Schneider Emil (38.), illetve Cseke Csaba (28.), Fülöp László (59.);

Kissolymos–Kányád 3–4 (3–2), vezették Ráduly I. – Fazakas L., Kányádi N., gólszerzők Fazakas László (19.), Fogarasi Szilárd (35., 42.), illetve Péter Róbert (21., 32.), Zoltán Ferenc (71., 90+1.);

Homoródszentmárton–Zeteváralja 5–0 (2–0), vezették Szécsi B. – Puja T., Szente Zs., gólszerzők Bencze Rajmond (11.), Tamás Előd (45., 75.), Lakatos Sándor (48.), Vitus Levente (83., öngól);

Kobátfalva–Homoródszentpál 2–0 (2–0), vezették Incze D. – Tifán A., Főcze E., gólszerzők Demeter Zsolt (33.), Tarcsafalvi Szabolcs (37);

Parajdi SK–Betfalvi Ifjúság 3–0 (játék nélkül);