Kétszer is egyenlített a KSE, de pont nélkül térhet haza

Székelyhon 2018. április 14., 20:36

Hétgólos meccsen szenvedett vereséget a Kézdivásárhelyi KSE a román labdarúgó 3. Liga 1-es csoportjának 22. fordulójában. A háromszéki együttes a Szászhermányi FC vendégeként maradt alul.

Fotó: Facebook/AFC Hărman

Rosszul kezdődött a szombat délutáni meccs a kézdivásárhelyiek számára, a 21. percben már 2–0-ra vezettek a hazaiak. Gyorsan egyenlített a KSE, a 33. percben már 2–2 volt az állás – Bagoly Benjámin és Marius Ștefănescu talált be.

Ez az eredmény maradt a szünetig.

A második félidőben a szászhermányiak ismét előnyhöz jutottak, de egy büntető révén a kézdiek újból egyenlítettek. Kurtuly Róbert értékesítette a tizenegyest.

Erre is volt válasza a hazaiaknak, a végén még egy gólt lőttek, amivel eldöntötték a három pont sorsát.

A Brassó megyei együttestől Mugurel Buga – aki korábban az 1. Ligában is szerepelt a Brassói FC, illetve a Bukaresti Rapid színeiben, de megfordult a görög bajnokságban is – mesterhármast ért el.

Jövő héten hazai pályán játszik a KSE, vendége ismét egy kemény ellenfél lesz: április 21-én, szombaton 17 órakor a ranglista 2. helyén álló Galaci Oțelult fogadja.

Labdarúgás, 3. Liga, 1-es csoport, 22. forduló:
Szászhermányi FC–Kézdivásárhelyi KSE 4–3 (2–2),
gólszerzők: Ştefan Răchişan (18.), Mugurel Buga (21., 67., 86.), Bagoly Benjámin (31.), Marius Ştefănescu (33.), Kurtuly Róbert (71., 11-esből).