Elrontott csíki ünnep, faragott hátrányából a Corona

Székelyhon 2018. április 03., 21:07

Nem sikerült kedden este nyernie a Csíkszeredai Sportklubnak a Vákár Lajos Műjégpályán a román felnőtt jégkorongbajnokság döntőjének ötödik mérkőzésen, így elmaradt a bajnokavatás. A Corona 3–2-re győzött, de a Sportklub összesítésben még mindig vezet.

Fotó: Gecse Noémi

Telt ház előtt, kitűnő hangulatban kezdődött el a kedd esti mérkőzés, amelyen a hazai csapat végig görcsösnek tűnt, a Sportklub játékosai nagyon akartak, a vendégek pedig veszélyesebbek voltak, többet támadtak.

A 8. percben ennek meg is lett az eredménye, MacMillan közelről megszerezte a Brassónak a vezetést (0–1).

Az első játékrész közepén emberelőnyben játszhatott a hazai gárda, de ezt nem sikerült gólra váltania. A 17. percben aztán villant a Sportklub sztárja: Szcsasztlivij a pálya közepén korongot szerzett, kapura tört, és a ziccert nem hagyta ki, hideg vérrel fellőtte a korongot Tőke kapus válla fölé (1–1).

A játékrész utolsó másodperceiben egy bunyót is láthatott a közönség, Bíró Gergő és Fodor ökölpárharcát 2+2 büntetőperccel „jutalmazták” a játékvezetők.

A második harmadban is folytatódott a küzdős, görcsös, kevésbé szép hoki, és bár a Corona többet lőtt kapura, gól nem született, és ez Onodit, a csíkiak kapusát dicséri.

Ebben a harmadban is volt egy ökölpárharc, ezért Salló 2 perc büntetést kapott, a brassói Bors pedig 2+2+10 percet.

{P12}

Hazai szempontból rosszul kezdődött az utolsó harmad, a brassói Filip már a 12. másodpercben betalált (1–2), majd kihasználva a Sportklub gyengébb perceit a 46. percben Trancă közelről újra eredményes volt (1–3).

Az 51. percben hosszabb ideig állt a játék, mert a közönség egy része pénzérméket és más tárgyakat dobált be a jégre, a játékfelületet pedig le kellett takarítani. Az 55. percben Brnak góljával a Sportklub feljött 2–3-ra, de az egyenlítés már nem sikerült.

Az egyik fél négy nyert mérkőzéséig tartó sorozatban összesítésben a Sportklub 3–2-re vezet, és még egy győzelemre van szüksége a bajnoki cím megszerzéséhez.

A finálé hatodik meccsét csütörtökön 18.30-tól rendezik Brassóban. Ha szükség, akkor a hetedik összecsapásnak a Vákár Lajos Műjégpálya lesz a helyszíne, szombaton, április 7-én, szintén 18.30-tól.

Jégkorong, román bajnokság, döntő, 5. mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 2–3 (1–1, 0–0, 1–2),
gólszerzők: Pjotr Szcsasztlivij (17.) és Tomas Brnak (54.), illetve Logan MacMillan (8.), Braden Walls (41.) és Trancă Dániel (46.).
Kapura lövések: 29–30.
Kiállítások: 20 és 20 perc (ebből 10–10 perc fegyelmi).

A párharc mérkőzései

Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 3–2
1. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 9–7 (2–1, 4–4, 3–2)
2. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 6–5 – hosszabbítás után (0–0, 4–5, 1–0, 1–0)
3. mérkőzés: Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 2–1 – hosszabbítás után (1–0, 0–0, 0–1, 1–0)
4. mérkőzés: Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 1–10 (1–4, 0–2, 0–4)
5. mérkőzés: Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 2–3 (1–1, 0–0, 1–2)
6. mérkőzés: Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub (április 5., csütörtök, 18.30)
7. mérkőzés (ha kell): Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona (április 7., szombat, 18.30)