Országos bajnok a korondi birkózó

Zátyi Tibor 2018. március 29., 10:37

Marosvásárhelyen rendezték meg a hét végén a serdülő korosztályú birkózók egyéni országos bajnokságát, a ligeti sportcsarnokban több mint háromszáz versenyző mérte össze erejét. A Székelyudvarhelyi ISK sportolói két érmet szereztek a megmérettetésen.

A dobogó legamasabb fokára állhatott fel az ISK korondi birkózója, Tófalvi Richárd Fotó: Facebook/Federația Română de Lupte (FRL)

A székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub két versenyzője is érmet szerzett, Tófalvi Richárd az 55 kilogrammos súlykategóriában országos bajnok lett. Boldizsár Tamás a 110 kilósok mezőnyében bejutott a döntőbe, ahol vereséget szenvedett, így ezüstérmet szerzett.

Tófalvi Richárd nem pihen, hiszen Jakab Barnával közösen behívót kapott a román válogatottba, és már el is utaztak Törökországba, ahol egy nemzetközi versenyen lépnek majd szőnyegre.