Harmadszor is kikapott a Progym, megismétlődik a tavalyi döntő

Székelyhon 2018. március 22., 20:55

Kénytelen volt fejet hajtani ellenfele előtt a Gyergyószentmiklósi Progym a román jégkorongbajnokság elődöntőjében. A piros-fehérek hazai pályán is alulmaradtak a Brassói Coronával szemben.

Küzdöttek a gyergyóiak, de nem tudták megállítani a címvédőt. Archív Fotó: Lukács Zsolt

Nagyon rosszul kezdődött a csütörtök esti csata a gyergyószentmiklósiak számára, ugyanis Roberto Gliga a 8. percben két gólt is szerzett (27 másodpercen belül), majd Kirill Knyazev háromra növelte a Corona előnyét. A 16. percben már 4–0-ra vezetett a brassói gárda, Filip Richards volt eredményes.

Az első szünet előtt három másodperccel szépítettek a hazaiak, Nikita Bucsenko értékesítette Vaclav Novak passzát.

Sokáig nem született gól a második játékrészben. A Progym hosszú időn keresztül emberelőnyben játszhatott, de nem tudta kihasználni. Már-már úgy nézett ki, hogy ebben a harmadban nem születik gól, de a 39. percben Kozma Zsolt kettőre faragta a hazaiak hátrányát (2–4).

Alig több mint egy percig tartott ez az eredmény, Roberto Gliga ismét villant, és újból hárommal vezetett a Corona.

Így tehát nagyon nehéz helyzetből várta az utolsó felvonást a Progym. A gyergyóiak bő öt perccel a meccs vége előtt kihasználtak egy emberelőnyös helyzetet, Daradics volt a gólszerző.

Ekkor még egy kis remény felcsillant a gyergyóiakban, hogy legalább a hosszabbításra tudják menteni a találkozót. Végül ez nem sikerült, és a Corona eldöntötte az egyik fél három győzelméig tartó párharcot.

A címvédő brassóiak a fináléban tavalyi ellenfelükkel, a Csíkszeredai Sportklubbal fognak találkozni – a csíkiak is csütörtökön harcolták ki a döntőbe jutást.

Jégkorong, román bajnokság, elődöntő, 3. meccs:
Gyergyószentmiklósi Progym–Brassói Corona 3–5 (1–4, 1–1, 1–0)
gólszerzők: Nikita Bucsenko (20.), Kozma Zsolt (39.), Daradics Csaba (55.), illetve Roberto Gliga (8., 8., 55.), Kirill Knyazev (14.), Filip Richards (16.).
Kiállítások: 10, illetve 20 perc.
Kapura lövések: 31–36