Pályára lépett a Maros KK, de edzőik nem kísérték el a csapatot

Horváth Bálint Ottó 2018. március 18., 13:26

Edzők nélkül játszotta le a sereghajtó Bukaresti Dinamo elleni idegenbeli mérkőzését a Marosvásárhelyi Maros KK. Ennek ellenére a hét játékosra hagyatkozó csapat közel volt a győzelemhez, de végül a hosszabbításban tíz ponttal kikapott.

Az odavágón könnyedén, 39 ponttal nyertek a Tigrisek. Akkor még teljes volt a keretük. Archív Fotó: Haáz Vince

A múlt hét elején a Nagyszebeni CSU elleni hazai mérkőzés után a marosvásárhelyi játékosok azzal fenyegetőztek, hogy ha hét végéig semmit sem javul az összeomláshoz közel álló klub helyzete, nem játszanak a következő meccsükön.

{K1}

Mégis vállalták a játékot – ismételten – és mindössze heten, de elutaztak a szombati, Dinamo elleni találkozóra, ahová viszont nem tartott a csapattal a két edző, Szászgáspár Barnabás és George Trif.

Helyüket a kispadon Béres Lóránt klubelnök vette át, a meccs közbeni taktikai utasításokat azonban maguk a játékosok, a csapathoz erre a mérkőzésre visszatért Bogdan Stăncuț-cal hozták meg.

Mindezzel együtt szinte az egész mérkőzésen a Stăncuț, Steff, Borșa, Engi-Rosenfeld és Gîrbea felállásban játszó Maros KK jól tartotta magát a szintén kizárólag belföldi játékosokkal rendelkező, eddig még nyeretlen fővárosiak ellen.

A találkozó első félidejében hátrányban voltak a vásárhelyiek, és miután szünetben öt ponttal maradtak le a hazaiaktól, fordulás után elkezdték a felzárkózást, és a végén már ők vezettek öt ponttal. Az utolsó percekben azonban Borșa és Gîrbea kipontozódása miatt a Dinamo kiegyenlített.

Ezt követően a hosszabbításban könnyedén győzött a fővárosi gárda, a fiatal Vlad Poriméval és Barabási Loránddal a pályán ugyanis a vásárhelyiek a végéig már nem bírták az iramot.

Az újabb vereséggel még inkább megnehezedett a marosvásárhelyi együttes dolga a kiesés elkerülését illetően. A tabellán egyelőre változatlanul a 9. helyen áll. Következő ellenfele a mögötte álló Temesvári Timba lenne hazai pályán, szerdán 19 órától, de ennek a mérkőzésnek – amelyet már kétszer elhalasztottak – a megrendezése ismét kérdéses, csakúgy mint a pontvadászat folytatása.

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló:
Bukaresti Dinamo–Marosvásárhelyi Maros KK 87–77 (24–22, 17–14, 16–19, 16–18, 14–4).
Dinamo: Cioacătă 33 (1x3), Stănescu 21 (2x3), Casale 21 (1x3), Bîrloveanu 6, Bădulescu 4 (1x3), Manolescu 2, Ionescu, Petrescu, Rădulescu. Edző: Dan Niculescu.
Maros KK: Stăncuț 24 (1x3), Steff 17 (2x3), Borșa 15 (1x3), Engi-Rosenfeld 13 (3x3), Porime 6, Gîrbea 2, Barabási. Edző: Szászgáspár Barnabás.
Vezették: Mircea Șerban (Pitești), Valentin Negrea (Konstanca), Cristian Trofim (Temesvár).