Kikapott a Sportklub, vége a mesének

Székelyhon 2018. március 17., 22:12

Nem tudott meglepetést okozni szombaton este Miskolcon a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Liga elődöntős sorozatának ötödik mérkőzésén. A csíkiak 4–1-es vereséget szenvedtek a Jegesmedvék otthonában, így véget ért az elődöntő.

Kemény csatákat vívott egymással a két csapat. A címvédő jött ki jobban belőlük. Archív Fotó: Gecse Noémi

A sérült Papp Szabolcs és Rokaly Szilárd nélkül lépett jégre Miskolcon szombaton este a Csíkszeredai Sportklub, a vendégeknél a nyolc idegenlégiós közül ezúttal Szcsasztlivij és Golovinov maradt ki a csapatból.

Az első játékrészben többet támadtak a házigazdák, 16–7 volt a kapura lövések aránya, és ezek közül kettő Onodi hálójában kötött ki.

Mindkét gól a 8. percben született: előbb Joe távoli bombagóljával, majd húsz másodperc múlva közeli, szögből jól helyezett lövésével voltak eredményesek a Jegesmedvék.

A második harmad elején növelte előnyét a Miskolc, Láda távoli lövését még védeni tudta Onodi, a csíkiak kapusa, de a kipattanó korongot a jól érkező Magosi közelről a hálóba lőtte (3–0).

A harmadik gól után a Sportklub szakvezetése kapust cserélt, Onodi helyét Ruczuj vette át.

A 37. percben Gecsének sikerült a szépítés, a Sportklub hátvédje bekorcsolyázott a miskolciak harmadjába, majd a távolról leadott, jól helyezett lövése a miskolci kapuban kötött ki (3–1).

Nem sokat örülhetett a székelyföldi gárda a gólnak, a következő támadásnál a kapu előtt üresen hagyott Galanisz újabb találatot szerzett, így ismét három gól volt a Jegesmedvék előnye (4–1).

A záró harmadban már nem született gól, pedig mindkét csapat nagyot harcolt, több helyzetet alakított ki.

Az egyik fél négy nyert mérkőzéséig tartó párharcot a miskolciak összesítésben 4–1-re nyerték. A másik ágról a MAC Budapest jutott a fináléba, miután összesítésben 4–0-ra múlta felül a Brassói Coronát.

Jégkorong, Erste Liga, elődöntő, ötödik mérkőzés:
Miskolci DVTK Jegesmedvék–Csíkszeredai Sportklub 4–1 (2–0, 2–1, 0–0),
gólszerzők: Colin Joe (8. perc), Berta Ákos (8.), Magosi Bálint (24.) és Galanisz Nikandrosz (37.), illetve Gecse Hugó (36.).
Kapura lövések: 40–20.
Büntetőpercek: 6–8.
Játékvezetők: Vladimir Babic és Rencz Dániel, illetve Kis-Király Barna és Muzsik Norbert.